Усі області України знайшли можливості для виплати надбавок медикам, які працюють із COVID-19 – Офіс президента
Національна служба здоров'я завершує підписання договорів з українськими лікарнями щодо виплат квітневих надбавок медикам, які борються з коронавірусом, повідомляє Офіс президента.
Усі області України знайшли можливості для виплати надбавок медикам, які працюють із COVID-19. Про це президенту країни Володимирові Зеленському доповіли під час наради з питань запобігання поширенню коронавірусу, інформує 22 травня сайт глави держави.
Також у повідомленні наголошено, що Національна служба здоров'я завершує підписання договорів з українськими лікарнями щодо виплат надбавок медикам за квітень.
Як уточнює пресслужба Офісу президента, екстрена медична допомога підписала 100% договорів, мобільні бригади лікарів – 75%, стаціонарна медична допомога, яка допомагає інфікованим COVID-19, – 84%, стаціонарна медична допомога, яка допомагає хворим на ГРВІ, – 85%.
Укладання договорів триватиме, незважаючи на прийдешні вихідні дні.
20 травня заступниця міністра охорони здоров'я Світлана Шаталова заявила, що надбавки медикам, які працюють із COVID-19, виплатили "майже в усіх областях".
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов говорив, що регіонам виділили 905 млн грн медичної субвенції на доплати в розмірі 300% зарплати медикам за березень. За підрахунками МОЗ, 300% окладу мали отримати 5435 медичних працівників, на це було потрібно 181,6 млн грн.
Степанов пояснював, що доплати передбачено для всіх без винятку медиків, які працювали з інфікованими коронавірусом пацієнтами (незалежно від того, скільки днів вони були на роботі), але практично в усіх регіонах місцева влада зробила нарахування медпрацівникам на підставі наказу Мінсоцполітики від 2003 року, де є фраза "за фактично відпрацьований час". У МОЗ вимагали виправити ситуацію.
Доплати медикам кілька разів обговорювали на нараді президента України Володимира Зеленського з представниками Кабінету Міністрів і місцевої влади. Президент заявив, що винних у затриманні виплат лікарям потрібно покарати.
Станом на 22 травня в Україні зафіксовано 20 148 випадків COVID-19, із них 588 летальних, 6585 пацієнтів одужали. Протягом доби зареєстровано 442 нові випадки.
Від початку епідемії коронавірусом заразилося 3907 українських медпрацівників, 28 померли.