Від початку року Чорнобильську зону відвідала рекордна кількість туристів
Зростання потоку туристів у Чорнобильську зону відчуження почалося навесні 2019 року після виходу мінісеріалу HBO "Чорнобиль".
Від початку 2019 року чорнобильську зону відчуження відвідали 107 тис. осіб. Про це повідомила пресслужба Державного агентства з управління зоною відчуження 1 листопада.
В агентстві зазначили, що зростання потоку туристів почалося навесні.
"Факторами, які вплинули на збільшення потоку туристів, стали спрощення процедури оформлення перепустки (запровадження електронної перепустки), створення додаткової інфраструктури та підвищений інтерес до ЧАЕС після виходу мінісеріалу HBO "Чорнобиль", – повідомили в агентстві.
Майже 80% відвідувачів прибуло з-за кордону, найбільше – із Великобританії (15 738 осіб), Польщі (9 378), Німеччини (7 826), США (5 580) та Чехії (4 063).
"За останні місяці ми відкрили нові маршрути, зокрема водні й повітряні, установили інформаційні стенди на двох мовах, збільшили кількість гідів – це лише початок реалізації стратегії щодо розвитку зони відчуження на виконання указу президента України про розвиток зони", – сказав помічник директора Центру організаційно-технічного та інформаційного забезпечення управління зоною відчуження Кирило Гарник.
Згідно з інфографікою, опублікованою на сторінці агентства у Facebook, із січня до жовтня 2018 року Чорнобильську зону відвідало майже 62 тис. туристів.
10 липня президент Володимир Зеленський підписав указ "Про деякі питання розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи". Документ, зокрема, передбачає розроблення стратегії розвитку Чорнобильської зони як туристичного об'єкта.
1 серпня агентство повідомило, що в Чорнобильській зоні відчуження розробили водні маршрути відвідування річками Прип'ять і Уж.
Аварія на Чорнобильській атомній електростанції у квітні 1986 року стала однією з найбільших промислових ядерних катастроф в історії. За міжнародною шкалою ядерних подій, ухваленою в 1988 році, аварія на ЧАЕС – одна із двох, яку оцінили за максимальним, сьомим, рівнем небезпеки. Порівнянна з нею за масштабами є тільки катастрофа на японській АЕС "Фукусіма-1" 2011 року.