За дотриманням карантинних заходів на території храмів мали стежити священники. А в підсумку це робила поліція – Блищик
Упродовж минулих двох днів поліція відкрила п'ять кримінальних проваджень і склала п'ять адміністративних протоколів за порушення карантину, повідомила в коментарі виданню "ГОРДОН" спікерка Національної поліції України Оксана Блищик.
Усі обмеження на проведення масових заходів зберігаються, як і раніше, збиратися понад 10 осіб не можна. Про це в коментарі виданню "ГОРДОН" розповіла речниця Національної поліції України Оксана Блищик.
"Зараз зберігаються всі обмеження на проведення масових заходів, передбачені постановою Кабінету Міністрів України №211. Як і раніше, збиратися понад 10 осіб не можна. Але ніхто кийками від церкви людей не відганяв і не відганятиме", – підкреслила співрозмовниця.
За її словами, за дотриманням запобіжних заходів у церквах і храмах мають стежити священнослужителі.
"За дотриманням карантинних заходів на території храмів мали стежити представники духовенства. А в підсумку це робила поліція. Місцева влада і священнослужителі мали організувати заходи так, щоб карантину не порушували. І ми приділили багато часу роз'ясненню. Багато разів збирали, пояснювали, просили священнослужителів не наражати людей на небезпеку", – повідомила Блищик.
Вона зазначила, що порушників карантинних обмежень притягнуть до відповідальності.
"Вийшло, як вийшло: відкрито п'ять кримінальних проваджень і складено п'ять адміністративних протоколів упродовж двох днів. Якщо на території церкви люди дотримувалися соціальної дистанції, використовували засоби індивідуального захисту, ніхто їх не чіпав. Якщо були порушення, люди мали відповісти за законом. І у Волинській області, наприклад, склали адміністративний протокол саме за те, що людина до храму прийшла без засобів індивідуального захисту. Від самого початку карантину складено понад 7 тис. протоколів. Що було далі, скільки штрафів і якого розміру виписано, треба запитувати в суду. Ми збираємо матеріали і передаємо до суду, а він ухвалює рішення", – резюмувала Блищик.
19 квітня в Національній поліції повідомили, що святкові богослужіння проводили у 13 658 храмах у всіх регіонах держави. Громадську безпеку і порядок забезпечували 26 500 поліцейських і військовослужбовців Національної гвардії України. Було зафіксовано 19 випадків порушення карантину. Як написав у своєму Facebook радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк, усі порушення допустили священники церков Української православної церкви Московського патріархату.
Обмеження на проведення масових заходів в Україні діють із 12 березня. Через загрозу поширення коронавірусної інфекції у країні закрили навчальні заклади, торговельні центри, магазини (окрім продуктових та аптек), ресторани, кав'ярні й бари, спортивні зали, салони краси та нічні клуби, зупинили авіасполучення з іншими країнами і внутрішні пасажирські перевезення.
Із 6 квітня умови карантину посилили: українцям заборонили гуляти в парках, збиратися у групи більше ніж удвох і з'являтися у громадських місцях без маски або респіратора. Обмеження діятимуть щонайменше до 24 квітня.
Напередодні Великодніх свят влада закликала громадян не відвідувати церковних служб, а релігійних діячів попросили проводити служби онлайн. "Ураїні загрожує спалах COVID-19, навіть якщо в церкви на Великдень прийде десята частина парафіян", – казали в Міністерстві внутрішніх справ.
Станом на ранок 20 квітня від коронавірусу в Україні померла 151 людина, а 359 пацієнтів одужали.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.