"Запропонували залишити або віддати у притулок". Українка заявила, що не евакуювалася з Уханя через собаку

Зінченко: Представник посольства України зателефонував мені і сказав, що я із собакою евакуюватися не можу
Фото: nastyazinchenko / Instagram

Українка Анастасія Зінченко сказала, що спочатку посольство України в Китаї та Монголії відмовило їй в евакуації разом із собакою. Пізніше їй сказали, що для вивозу тварини потрібен пакет документів. За словами Зінченко, вона зібрала папери, але посольство не передало їх у Міністерство закордонних справ, і їй не вдалося евакуюватися 19 лютого.

Українка Анастасія Зінченко заявила, що її не було евакуйовано з Китаю, де триває спалах коронавірусу SARS-CoV-2, оскільки вона не захотіла залишати собаку.

"Я подала заяву, надіслала анкету, фото паспорта та візи для участі в евакуації, але мені посольство відмовило з причини того, що в мене є собака. Вони запропонували мені його залишити або віддати у притулок, на що я відповіла категоричним "ні". Не знаю, на яку відповідь вони розраховували, але я ніколи його не покину і не зраджу. Він мій друг і моя сім'я, моя підтримка й антидепресант", – написала Зінченко в Instagram 5 лютого.

14 лютого українка повідомила, що після розголосу історії з нею знову зв'язалися представники посольства, але поінформували, що собаку вона взяти із собою не може, оскільки потрібно зібрати пакет документів.

"Цього разу вони сказали, що винне в цьому Міністерство аграрної політики та продовольства України, у наказі якого №553 від 16 листопада 2018 року вказано, що для вивозу тварини за кордон потрібні документи, щеплення й інше, щоб пройти всі санітарні норми. Я все це знаю, у мене для собаки є паспорт зі щепленнями (щеплення до 30 червня 2020 року) і є чіп. Але іншого немає, і я стала шукати в інтернеті всілякі ветеринарні клініки в місті Ухань, вони виявилися всі закриті. Я одразу звернулася в посольство України, розповіла ситуацію і попросила допомогти мені або знайти відкриту клініку, або пом'якшити закон і зробити все це після прильоту в Україну. На що вони сказали, що вони не всесильні і допомогти в цьому питанні не можуть, але вимагати ці документи вони не перестали", – написала українка.

19 лютого Зінченко написала, що її не було евакуйовано.

"Я знайшла одну-єдину ветеринарну, яка мені допомогла, люди з Гуанчжоу збирали та передавали мені документи посилкою. Я знайшла вчора машину, зібрала всі документи й забрала клітку для перевезення, надіслала всі документи в першій половині дня в посольство. Моє повідомлення та питання про собаку вони ігнорували. Після чого представник посольства України зателефонував мені і сказав, що я із собакою евакуюватися не можу. Запевняв, що китайська сторона відмовила", – заявила вона.

За словами українки, Міністерство закордонних справ України надіслало їй письмову відповідь, де було зазначено, що в них є старий пакет документів, а про новий посольство їх не повідомило.

"Тобто посольство документів нікуди не передало, а від своєї особи мені відмовило в евакуації. Раніше вони мені телефонували й запевняли, що у відмовах винні інші люди, китайська сторона, але не вони. Але, як виявилося, вони просто знущалися весь цей час наді мною, й отримавши документи, їх нікуди не надали", – додала Зінченко.

Літак з евакуйованими о 0.30 20 лютого (18.30 19 лютого за Києвом) вилетів з аеропорту "Ухань". Спочатку повідомляли, що з міста вивезено 48 українців і 29 іноземців, двоє з них вийдуть під час дозаправляння в Алмати (Казахстан). Пізніше в Міністерстві охорони здоров'я України уточнили, що на борт допустили 73 пасажирів, трьом українцям та одній іноземці в посадці відмовили.

Міністерка охорони здоров'я України Зоряна Скалецька говорила, що борт після приземлення в Україні спрямують на санітарну стоянку. Усю команду літака разом з евакуйованими людьми буде поміщено на 14-денний карантин.

Після приземлення літака проведуть його дезінфекцію.

Автобуси з пасажирами, членами екіпажу та медперсоналом спрямують до місця організації карантину; людей розселять по корпусах, усі відходи з карантинної бази будуть фільтрувати та знищувати, щоб вони не потрапили в загальну каналізацію, розповів 17 лютого міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Українська влада не оприлюднила даних про місце, де евакуйовані, члени екіпажу авіалайнера і медики пройдуть 14-денну обсервацію. В Україні підготовлено чотири дислокації в різних областях, куди можуть помістити евакуйованих українців, розповів 19 лютого заступник міністра охорони здоров'я Дмитро Коваль.

Жителі Київської, Тернопільської та Львівської областей виходили на акції протесту після повідомлення про ймовірне розміщення евакуйованих з Уханя в санаторіях та госпіталях у цих регіонах.

Соцмережі та місцеві ЗМІ повідомляли, що евакуйованих можуть доправити у Харківську область на базу відпочинку імені Соїча.