Жертвами Голодомору стало 3 млн 943 тис. українців – демограф
Найбільше від голоду постраждали Київська та Харківська області, там померло понад 1 млн осіб, повідомила головний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень України Наталія Левчук.
Жертвами Голодомору 1932–1933 років в Українській РСР стало 3 млн 943 тис. українців. Про це журналістам розповіла головний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень України Наталія Левчук, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Ми виконали демографічну реконструкцію з урахуванням інформації перепису населення СРСР 1926-го та 1939 року... Є така думка, що існують як загальні чинники, так і відмінності в причинах та наслідках голоду в Україні та інших регіонах СРСР. В Україні в 1933 році голод переріс у голодомор-геноцид", – розповіла Левчук.
Вона додала, що за оцінками інституту, втрати населення СРСР у 1932–1934 роках загалом сягнули 8,7 млн, з них українців в абсолютному відношенні більшість – 3 млн 943 тис. осіб. Непрямі втрати – дефіцит народжуваності – становлять приблизно 600 тис. осіб.
За словами демографа, на той момент населення України становило приблизно 30–31 млн осіб. З тодішніх семи областей України найбільше постраждали Київська та Харківська області – там померло понад 1 млн осіб, найнижчі втрати були в Чернігівській і Донецькій областях.
Найбільших утрат, за словами Левчук, зазнали селяни. "У відносному відношенні це 16% селяни і 4% містяни", – зазначила вона.
В Україні Голодомор 1932–1933 років розцінюють як акт геноциду українського народу, здійснений урядом СРСР шляхом організації штучного масового голоду, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР.
7 грудня 2016 року Верховна Рада України звернулася до демократичних держав із проханням визнати Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу.
Крім Канади, геноцидом XX століття Голодомор визнали парламенти Австралії, Ватикану, Грузії, Еквадору, Естонії, Колумбії, Латвії, Литви, Мексики, Парагваю, Перу, Польщі, Португалії, Угорщини та США.