Чалий: Прийшов час офіційно у США визнати Голодомор проти українського народу геноцидом

Чалий заявив, що резолюцію про визнання Голодомору геноцидом у США можна ухвалити вже наступного року
Фото: Валерій Чалий (Valeriy Chaly) / Facebook

Український посол у США Валерій Чалий повідомив, що тисячі людей у Нью-Йорку вшанували пам'ять жертв Голодомору в Україні в 19321933 роках.

Посол України у США Валерій Чалий заявив, що буде домагатися офіційного визнання Сполученими Штатами Голодомору в 19321933 роках геноцидом українського народу. Про це він написав у Facebook.

"Традиційно наприкінці листопада тисячі небайдужих збираються в Нью-Йорку в Соборі Святого Патріка, щоби вшанувати пам'ять невинно загиблих під час штучно створеного режимом Сталіна в 19321933 роках Голодомору. Тепер ми знаємо, що саме українці піднялися проти цього злочину на захист своїх родин і були цілеспрямовано знищені. Сьогодні у своєму виступі при свідках тих трагічних подій, які вижили, наголосив: прийшов час офіційно у США визнати Голодомор проти українського народу геноцидом", – повідомив Чалий.

Він додав, що звернеться до Конгресу США, "щоби домогтися правди і справедливості та прийняти наступного року відповідну резолюцію".

7 листопада в Палаті представників Конгресу США презентували проект резолюції, присвяченої 85-й річниці Голодомору в Україні. Вона відбудеться 26 листопада 2018 року.

В Україні Голодомор 19321933 років розцінюють як акт геноциду українського народу, здійснений урядом СРСР через організацію штучного масового голоду, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР.

За словами голови Інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича, 81% українців уважає Голодомор геноцидом.

7 грудня 2016 року Верховна Рада України звернулася до демократичних держав із проханням визнати Голодомор 19321933 років геноцидом українського народу.

Геноцидом XX століття Голодомор уже визнали парламенти Австралії, Ватикану, Грузії, Еквадору, Естонії, Канади, Колумбії, Латвії, Литви, Мексики, Парагваю, Перу, Польщі, Португалії, Угорщини та США.