Жителям Сум заборонили приходити до храмів на великодні та поминальні служби
Виконком Сумської міськради вирішив, що містяни можуть святкувати Великдень, а також брати участь у поминальних днями, переглядаючи онлайн-трансляції богослужінь. Їм заборонено ходити у храми, а також на кладовища у зв'язку з карантином.
Виконавчий комітет міськради Сум ухвалив рішення, що містяни не мають бути присутніми на великодніх і поминальних богослужіннях у храмах, а також ходити на кладовища в поминальні дні. Про таке рішення повідомляють на сайті Сумської міськради 13 квітня.
"Святкові богослужіння з приводу святкування Великодня з 14-го до 21 квітня, поминальні богослужіння та заходи 26–29 квітня проводяться релігійними організаціями на території культових споруд і прилеглої території без участі громадян", – ідеться в повідомленні.
Також заборонено відвідувати кладовища містянам і священникам 19-го та 26–28 квітня.
У період відсутності богослужінь у храмі може перебувати не більше ніж двоє осіб одночасно.
Релігійним організаціям рекомендовано забезпечити трансляцію святкових богослужінь за допомогою інтернет-ресурсів чи телебачення.
Суми – перше місто, яке запровадило такі обмеження.
У Вербну неділю, 12 квітня, у всій Україні українці приходили до церков і святили вербу, незважаючи на заклик влади дотримуватися карантину, запровадженого через коронавірус. Адміністративні штрафи було накладено на трьох священнослужителів, які допустили скупчення людей у храмах. Матеріали щодо 12 випадків вивчають правоохоронці.
12 квітня у Києві виявили 79 випадків зараження коронавірусною інфекцією, із них 63 – у Києво-Печерській лаврі. Влада міста вирішила скерувати в Лавру бригади медиків для збору зразків для ПЛР-тестування. Мер Києва Віталій Кличко наголосив, що за рішенням влади Лавру закривають на карантин.
За даними опитування, проведеного компанією "Нью Імідж Маркетинг Груп", 92% українців мають намір цього року святкувати Великдень удома через епідемію коронавірусної інфекції.
Станом на 13 квітня загальна кількість інфікованих коронавірусом в Україні – 3102 людини (+325), 93 із них померли (+10), 97 одужали (+8). Максимальну кількість хворих зареєстровано в Києві (495), Чернівецькій (462) та Івано-Франківській (300) областях.