ЗМІ повідомили, що в Київській лікарні №8 не готові до приймання хворих на коронавірус. У КМДА заявили, що це відповідальність керівництва установи
Перший заступник Київської міської держадміністрації Микола Поворозник заявив, що в Київську міську клінічну лікарню №8 спрямовуватимуть хворих на коронавірус через брак місць в інших закладах. Лікарі медустанови розповіли журналістам "Обозревателя", що їх не попередили про це.
Забезпечення Київської міської клінічної лікарні №8 масками та іншими засобами захисту – це відповідальність керівництва установи. Про це перший заступник Київської міської держадміністрації Микола Поворозник заявив "Обозревателю".
Лікарі лікарні не для запису розповіли журналістам, що їх навіть не попередили про те, що в установу доправлятимуть хворих на коронавірус, і не повідомили алгоритму дій.
За словами лікарів, у них немає захисних костюмів, масок, окулярів, їм забороняють спілкуватися із пресою. Методи боротьби з цією недугою вони шукають в інтернеті, читають, що роблять закордонні лікарі. Медики додали, що карети швидкої допомоги немає чим дезінфікувати, нема в що перевдягатися лікарям, які привозять потенційно хворих на коронавірус.
Поворозник розповів журналістам, що спочатку було визначено сім опорних лікарень, які підготували для приймання хворих на COVID-19, але через обмежену кількість місць у список внесли ще й лікарню №8.
"На сьогодні вона наказом визначена. І це насамперед доручення головному лікарю чи директору комунального неприбуткового підприємства, яким сьогодні є лікарня №8. Сьогодні вранці ми провели коротеньку нараду про те, що йому необхідно робити, які заходи провести, зокрема щодо забезпечення засобів індивідуального захисту", – пояснив Поворозник.
Мер Києва Віталій Кличко заявив у Facebook, що, за даними станом на вечір 26 березня, у Києві зафіксували 47 випадків захворювання на коронавірусну інфекцію.
За інформацією Міністерства охорони здоров'я станом на ранок 26 березня, в Україні лабораторно підтверджено 156 випадків захворювання на COVID-19, п'ять осіб померли. Після цього кілька регіонів повідомило про нові випадки зараження. Видання "ГОРДОН" стежить за ситуацією онлайн.
Кабінет Міністрів України 25 березня ввів режим надзвичайної ситуації в усій країні і продовжив карантин до 24 квітня в межах заходів із протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник грудні 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними Університету Джонса Гопкінса станом на вечір 26 березня, у світі на коронавірус захворіли 510 тис. осіб, майже 23 тис. померло, майже 121 тис. осіб одужало.