15 років Фонду Ріната Ахметова: Масштаби допомоги безпрецедентні, боротьба з COVID-19 триває Актуально

Проєкт "Боротьба з COVID-19 в Україні" став частиною програми Фонду "Рінат Ахметов – Порятунок життів"
Фото: akhmetovfoundation.org

Фонд Ріната Ахметова придбав і передає опорним державним лікарням понад 200 сучасних апаратів штучної вентиляції легенів, до цього часу медустанови країни отримали вже 106 апаратів, протягом осені в усі опорні лікарні України надходитимуть від Фонду нові партії обладнання.

15 липня виповнилося 15 років Фонду Ріната Ахметова. Від найперших днів роботи Фонд реалізував і продовжує реалізовувати проєкти національного рівня. Насамперед вони спрямовані на допомогу і порятунок людей, а також на боротьбу із соціальними проблемами.

Наразі в активі Фонду – проєкти і програми у сфері гуманітарної допомоги, медицини і соціального розвитку, подолання сирітства та популяризації сімейних форм виховання.

Майже з перших днів епідемії коронавірусу стартував проєкт національного масштабу. Щоб максимально ефективно протистояти загрозі та підвищити рівень медицини, Рінат Ахметов ще в лютому першим прийшов на допомогу країні. Він об'єднав ресурси благодійного Фонду, ФК "Шахтар" і бізнесів SCM і виділив 300 мільйонів гривень на боротьбу з інфекцією. Вони спрямовані на вирішення найважливіших медичних потреб країни, серед яких були апарати штучної вентиляції легенів. Тому Фонд придбав і передає опорним державним лікарням понад 200 сучасних апаратів ШВЛ.

Упродовж пів року опорні державні лікарні отримали від Фонду Ріната Ахметова 106 суперсучасних апаратів ШВЛ. Обладнання вже рятує життя хворих у Львівській, Івано-Франківській, Луганській, Донецькій, Дніпропетровській, Полтавській, Тернопільській, Рівненській, Закарпатській, Харківській і Запорізькій областях, а також у Києві.

"Проєкт "Боротьба з COVID-19 в Україні" став частиною програми Фонду "Рінат Ахметов – Порятунок життів". Апарати ШВЛ шукали по всьому світу. Самі медики визнають, що сьогодні майже нереально купити високоякісні апарати ШВЛ, оскільки вони необхідні в кожній країні світу. Це було складне завдання, але Фонд Ріната Ахметова з ним упорався. Понад 200 сучасних апаратів ШВЛ підвищать рівень екстреної допомоги в Україні. Більше ніж 100 апаратів уже доправлено у країну. Це найбільша партія медобладнання, яка перетнула кордон від початку карантину", – розповіла членкиня наглядової ради Фонду Наталія Ємченко.

Внесок Фонду у забезпечення державних лікарень апаратами ШВЛ дістав високу оцінку президента Асоціації анестезіологів України Сергія Дуброва.

"Після послаблення карантинних заходів ми фіксуємо збільшення кількості нових заражених коронавірусом. За оптимістичними сценаріями, на нього захворіє більше ніж половина населення країни. Нам потрібно, щоб біля кожного ліжка відділень інтенсивної терапії було по апарату ШВЛ", – пояснив він.

Фото: akhmetovfoundation.org

Раніше за особистим рішенням Ріната Ахметова у рамках програми "Рінат Ахметов – Порятунок життів" було реалізовано проєкт "200 "швидких" для України". Тоді протягом рекордних коротких пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. Зокрема 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в екстрену медицину України за весь час незалежності. Сьогодні багато з цих "швидких" залучено до боротьби з епідемією у всіх областях.

12 серпня Фонд Ріната Ахметова спільно з компанією "Метінвест" передав п'ять висококласних апаратів штучної вентиляції легенів Міській лікарні №7 Кам'янського (Дніпропетровська область).

Голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олександр Бондаренко подякував Фонду Ріната Ахметова, групі компаній SCM і "Метінвест" за системну допомогу.

Олександр Бондаренко. Фото: akhmetovfoundation.org

"Вітаємо Міську лікарню №7 Кам'янського. Завдяки Фонду Ріната Ахметова сьогодні ми передаємо медикам п'ять апаратів ШВЛ. Ми дуже чекали на це обладнання. Наразі у Дніпропетровській області зареєстровано 1602 підтверджені випадки захворювання на COVID-19, але ситуація в регіоні стабільна, за критеріями МОЗ ми перебуваємо в "зеленій" зоні. Сподіваємося, що там і залишимося і вже 1 вересня діти зможуть піти у школу. Апарати ШВЛ – це неоціненна допомога регіону. Велика подяка Фонду та медикам", – сказав Бондаренко.

Заступник міністра охорони здоров'я України Ярослав Кучер зазначив, що така допомога зараз дуже актуальна: "Ми розуміємо, що на нас чекає друга хвиля коронавірусу і потрібно бути до неї готовими. Нікому не бажаю опинитися в лікарні, але я бачу, що тут працюють професіонали, бачу гідні умови, і конкретно за цю медустанову я спокійний".

Фото: akhmetovfoundation.org

Представник компанії "Метінвест" у Дніпропетровській області, член обласного штабу протидії коронавірусу Дмитро Мурашко висловив упевненість, що точкова допомога не здатна стримати поширення COVID-19. Зупинити пандемію може тільки об'єднання зусиль бізнесу і влади.

"Фонд Ріната Ахметова спільно з компанією "Метінвест" у тісній співпраці зі штабами протидії коронавірусу системно допомагає Дніпропетровській області. І серед такої допомоги – забезпечення лікарень необхідним обладнанням, яке стало дефіцитним у всьому світі", – сказав Мурашко.

Дмитро Мурашко. Фото: akhmetovfoundation.org

Генеральний директор Дніпродзержинського коксохімічного заводу Євген Дідусь розповів, що Рінат Ахметов першим простягнув руку допомоги країні, коли виникла проблема епідемії: "Він об'єднав усі ресурси – благодійного Фонду, ФК "Шахтар" і бізнесів, що входять до групи SCM, щоб реалізувати програму, на яку було спрямовано 300 мільйонів гривень. Одним із компонентів цієї програми є закупівля понад 200 апаратів ШВЛ. Постачання цього обладнання почалося ще в березні".

Фото: akhmetovfoundation.org

За словами першого заступника міського голови Олександра Чернишова, медичні установи Кам'янського тепер добре укомплектовано необхідним обладнанням.

"Дякую Фонду Ріната Ахметова за апарати ШВЛ. Сьогодні нам передали п'ять апаратів штучної вентиляції легенів, а до цього ще три. Усього ми отримали вісім апаратів ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова. У лікарнях вони будуть потрібні для порятунку пацієнтів не тільки від ускладнень коронавірусу, а й від інших хвороб", – сказав Чернишов.

Олександр Чернишов. Фото: akhmetovfoundation.org

Головний лікар Кам'янської міської лікарні №7 Володимир Дяченко від імені колективу подякував Фонду Ріната Ахметова за підтримку.

"Вдячний Фонду Ріната Ахметова, який допомагає нам із перших днів епідемії. Наразі нових апаратів ШВЛ у нас майже стільки ж, скільки старих. Дай боже, щоб вони не стали в нагоді, але якщо така потреба виникне, то ми зможемо допомогти хворим",  сказав Дяченко.

Фонд закупив і передав лікарям експрестести для визначення коронавірусу, засоби індивідуального захисту для медиків, аналізатори ПЛР. Але головна медична потреба – апарати штучної вентиляції легенів, які допомагають рятувати життя з важкими ускладненнями від інфекції.

Також було вручено сертифікати учасникам онлайн-навчання, організованого Фондом спільно з Міністерством охорони здоров'я та Асоціацією анестезіологів України.

Наприкінці церемонії лікарям відділення інтенсивної терапії вручили подарунки від Ріната Ахметова – комплекти медичного одягу. Їх пошили для кожного медика індивідуально за спеціальним замовленням Фонду.

Володимир Дяченко. Фото: akhmetovfoundation.org

13 серпня Фонд Ріната Ахметова передав лікарям двох міських лікарень Дніпра – №16 і №9 – по сучасному апарату штучної вентиляції легенів. Устаткування допоможе рятувати життя важких пацієнтів із коронавірусом.

За словами секретаря міської ради Дніпра Олександра Санжари, така підтримка системи охорони здоров'я з боку благодійників дуже важлива.

Фото: akhmetovfoundation.org

"Хочу подякувати Фонду Ріната Ахметова і підприємствам групи SCM за допомогу нашим медикам. Апарати ШВЛ, експрестести, захисні костюми і маски, усе інше, що передають лікарям, допомагає рятувати людські життя. Ми вдячні всім, хто виявляє ініціативу і йде назустріч нашим медикам. Внесок меценатів і спонсорів важко переоцінити", – сказав Санжара.

Представник ДТЕК у Дніпропетровській області Олександр Савенко зазначив, що в боротьбу із загрозою пандемії активно залучено всі підприємства групи SCM: "Рінат Ахметов першим в Україні долучився до заходів із протидії поширення коронавірусу і виділив на це 300 мільйонів гривень. У тісній взаємодії з Міністерством охорони здоров'я та місцевими органами влади було визначено головні медичні потреби. Сьогодні ми передаємо чергову партію апаратів ШВЛ для області, де працюють як вуглевидобувні, так і генерувальні підприємства компанії. Тут живуть наші працівники та їхні сім'ї. Ми віримо, що ці апарати допоможуть медичним працівникам врятувати не одне життя і після завершення пандемії. Він також вручив медикам, які працюють у відділенні інтенсивної терапії, медичний спецодяг, пошитий Фондом Ріната Ахметова за спецзамовленням індивідуально для кожного лікаря".

Фото: akhmetovfoundation.org

Генеральний директор лікарні №16 Олег Хасілєв розповів, що очолювана ним медустанова є опорним для надання допомоги хворим на COVID-19.

"Наразі в нашій лікарні лежить 62 хворих зі складною формою пневмонії, четверо з них перебувають у відділенні реанімації. Тому така допомога дуже своєчасна і необхідна. Висловлюю велику подяку Фонду Ріната Ахметова. Уся ця апаратура, костюми підуть на захист співробітників лікарні та надання допомоги хворим як у реанімаційному відділенні, так і в палатах інтенсивної терапії, де перебувають хворі на коронавірус", – сказав Хасілєв.

Олег Хасілєв. Фото: akhmetovfoundation.org

Також було вручено сертифікати учасникам онлайн-навчання, організованого Фондом спільно з Міністерством охорони здоров'я та Асоціацією анестезіологів України.

"Переведення на штучну вентиляцію легенів для важких пацієнтів найчастіше є останнім шансом на одужання, тому знання всіх тонкощів і особливостей респіраторної підтримки пацієнта дає змогу надавати максимально ефективну допомогу. Дякую за цей семінар", – сказала лікарка Ксенія Дубовик, одна з учасниць вебінару.

Ксенія Дубовик. Фото: akhmetovfoundation.org

"Якщо не перевести на ШВЛ пацієнта, якому вона показана, він однозначно загине. Причому загине протягом дуже короткого проміжку часу", – говорить професор Юрій Кучин, перший проректор НМУ ім. Богомольця.

Юрій Кучин. Фото: akhmetovfoundation.org

В Івано-Франківській області заповнено понад 40% ліжок у лікарнях, у медустановах області перебуває більше ніж 6000 пацієнтів. У реанімаціях немає вільних місць. Боротися за життя хворих у важкому стані допомагають апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова. Регіон отримав від Фонду відразу 15 одиниць цього обладнання.

"Ситуація з коронавірусом залишається складною, тому матеріально-технічне забезпечення вкрай необхідне. Дякуємо Фонду Ріната Ахметова за допомогу, тому що апарати ШВЛ дуже потрібні", – зазначив в.о. директора Центральної районної лікарні Калуша Іван Красійчук.

"ВООЗ прогнозує другу хвилю епідемії. Тому потрібно приділити увагу забезпеченню апаратами ШВЛ. Дякую Фонду Ріната Ахметова за те, що надає таку вкрай необхідну допомогу. Фонд був із нами, коли було справді важко. Завдяки цим апаратам допомогу отримають ті хворі, які продовжують надходити у стаціонари. Таке високотехнологічне обладнання дуже потрібне медустановам, які першими стали на захист здоров'я людей", – сказав голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Віталій Федорів.

Фото: akhmetovfoundation.org

Докладніше про те, як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні боротися з коронавірусом, читайте у спеціальних матеріалах тут і тут.