2022-й стане роком розвитку атомної генерації. У грудні АЕС в Україні працювали на історичному максимумі – Галущенко

У грудні минулого року українські атомні станції працювали на історичному максимумі, зокрема найбільша у Європі Запорізька АЕС
Фото: energoatom.com.ua
2022 рік стане для України роком розвитку атомної генерації, оскільки торік для цього було закладено передумови, зокрема підписано угоду з іноземним інвестором щодо побудови п'яти нових енергоблоків. Про це сьогодні на брифінгу повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко.

"2022 рік буде роком розвитку атомної генерації. Підвалини цьому були закладені в минулому 2021 році. Цей рік був плідним на перспективні домовленості щодо розвитку атомної енергетики. Зокрема, підписано угоди з компанією Westinghouse про побудову нових п'яти енергоблоків, меморандум із компанією NuScale щодо вивчення можливостей будівництва малих модульних атомних реакторів", – розповів Галущенко.

За словами міністра, 2022 року має також відбутися корпоратизація НАЕК "Енергоатом". Це, на його думку, дасть компанії змогу залучити інвестиції та виведе її на світовий рівень.

Міністр енергетики наголосив, що у грудні минулого року українські атомні станції працювали на історичному максимумі. У дні найбільшого похолодання атомна енергетика виробляла понад 300 млн кВт-год на добу, розповів Галущенко.

Також уперше найбільша у Європі Запорізька АЕС запрацювала всіма шістьма блоками та вийшла на свою максимальну потужність – рекордні 6190 МВт, повідомив міністр.

Контекст:

В Україні діє чотири атомні електростанції з 15 енергоблоками: Запорізька, Рівненська, Хмельницька та Южно-Українська, повідомляють на сайті "Енергоатому".

Нарощування виробництва електроенергії на АЕС відбувається на тлі звіту Служби безпеки України, надісланого 8 грудня до Кабміну, у якому уряд України попереджають про реальну загрозу зупинки ТЕС через дефіцит вугілля. Згідно з документом, станом на 1 грудня на складах було 486,2 тис. тонн вугілля за планового накопичення 2632,7 тис. тонн (відхилення – 2146,5 тис. тонн).

Незважаючи на це, у листопаді 2021 року обсяг відпуску електричної енергії ТЕС "ДТЕК Енерго" становив майже 2,4 млрд кВт-год, загалом за 11 місяців року цей показник був на 10% вищим, ніж за такий самий період 2020 року.

17 грудня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що дві теплоелектростанції та дві теплоелектроцентралі переходять на природний газ через дефіцит вугілля на складах.

21 грудня в Міністерстві енергетики України повідомили, що протягом тижня із 14 грудня обсяги запасів вугілля на українських теплоелектростанціях (ТЕС) зросли на 0,8%, але на жодній із них не дотримано гарантованих запасів палива.

Водночас міністр енергетики Герман Галущенко запевнив того ж дня, що ситуація в енергосистемі України стабільна і жодних віялових вимкнень в Україні не відбувається і не заплановано.