277 морпіхам, які потрапили в полон через зраду командира, відновили виплати – ДБР
Співробітники Держбюро розслідувань ухвалили рішення про закриття провадження щодо 277 військовослужбовців 501-го окремого батальйону морської піхоти ВМС України за підозрою в дезертирстві. Після цього військова частина відновила їм виплату грошового забезпечення, повідомило 29 травня ДБР.
Слідство встановило, що бійці опинилися в полоні через зраду одного з командирів. Про поновлення виплат свідчить відповідний наказ командира частини.
Згідно з документом, сім'ї військовослужбовців отримають у повному обсязі грошове забезпечення бійців за час перебування в полоні.
Із кінця лютого 2022 року військовослужбовці батальйону обороняли Маріуполь Донецької області. У квітні цього року пропагандисти РФ поширили інформацію, що нібито морпіхи 501-го батальйону добровільно здалися в полон в оточеному Маріуполі.
Проте працівники ДБР встановили, що насправді начальник речової служби тилу 501-ї ОБМП зрадив присягу й перейшов на бік РФ. Він вступив у змову з росіянами і вмовив командира батальйону здатися. За даними "Медійної ініціативи", ідеться про старшого лейтенанта Костянтина Безсмертного.
Унаслідок цього військовослужбовцям батальйону віддали наказ нібито про передислокацію, а насправді їх переправили на територію, контрольовану бойовиками "ДНР".
Контекст:
Російські війська оточили Маріуполь у перші дні повномасштабного вторгнення РФ в Україну, яке розпочалося 24 лютого 2022 року. З початку березня він перебував у блокаді, з другої половини травня місто – у повній окупації.
До повномасштабного вторгнення в місті проживало 530 тис. осіб. За різними оцінками, під час боїв за місто загинуло від 20 тис. до 25 тис. мирних жителів, точних даних немає.
6 квітня 2022 року терористична організація "ДНР" опублікувала в YouTube відео з полоненими українськими морпіхами.
9 червня "Українська правда" повідомила, що Україна намагалася провести деблокаду заводу "Азовсталь" у Маріуполі, але спроби деблокади провалилися. 4 квітня один батальйон 36-ї бригади (до якої входить 510-й батальйон) раптово здався в полон, а потім несподівано командир 36-ї бригади Володимир Баранюк, нікого не попередивши, ухвалив рішення піти на прорив у невідомому напрямку й через те втратив багато людей.