35% українців все ще залишаються без роботи через війну – опитування
38% із тих, хто працював до війни, працюють у звичайному режимі, 18% – працюють дистанційно, 7% – знайшли нове місце роботи.
Серед 35% українців, які не змогли повернутися до роботи, найбільше наймолодших і найстарших опитаних, жінок, жителів сходу та півдня країни. У динаміці найкраща ситуація з поверненням на роботу – серед жителів центру та заходи, найгірша – жителів сходу.
Водночас кількість тих, хто працює у звичайному режимі, зросла – у середині березня їх було 23%. Відповідно впала і кількість тих, хто втратив роботу, яких у березні було 52%.
Опитування проводили 18–19 червня серед 1200 українців віком від 18 років у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування не було українського мобільного зв'язку. Результати опрацьовано з використанням актуальних даних Державної служби статистики України.
Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом населеного пункту. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews – телефонні інтерв'ю з допомогою комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95 – не більше ніж 2,8%.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Кабінет Міністрів України 15 квітня ухвалив рішення про надання майже 1,3 млрд грн із резервного фонду для фінансування виплат допомоги з безробіття. Про це повідомляє пресслужба Державного центру зайнятості.
21 квітня Верховна Рада спростила надання допомоги з безробіття під час воєнного стану, дозволивши отримати її без особистого відвідування центрів зайнятості. А українців, які опинилися на тимчасово окупованих територіях, пообіцяли не позбавляти статусу безробітного та виплат, навіть якщо вони не можуть дистанційно поспілкуватися з працівниками центрів зайнятості.
21 червня прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що зареєстрованих безробітних, які за 30 днів не будуть працевлаштовані, залучать до розбору завалів та інших робіт, їхню працю буде сплачено.