58% українців, які вважають себе православними, заявили, що є парафіянами ПЦУ – опитування
58,3% українців, які вважають себе православними, заявили, що є парафіянами Православної церкви України. Про це свідчать опубліковані 6 липня результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.
Водночас у червні 2020 року про свою належність до ПЦУ говорило 48% українських православних.
25,4% респондентів вважають себе парафіянами Української православної церкви Московського патріархату (у червні минулого року – 21,5%).
12% українців сказали, що вони православні, не уточнивши, до якого патріархату належать. Ще 4,3% – вагалися з відповіддю.
Православними в Україні себе вважає 72,7% опитаних. 8,8% респондентів заявили, що вони греко-католики. Решта конфесій набрали менше ніж 3%.
6,8% громадян сказали, що вони атеїсти.
Опитування проводили 25–28 червня по всій Україні, окрім окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також Криму. Усього опитано 1003 респондентів віком понад 18 років методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує 3,5% для показників, наближених до 50%; 3% – для показників, наближених до 25%; 2,1% – для показників, наближених до 10%; 1,5% – для показників, наближених до 5%.
Контекст:
Православну церкву України було створено на об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року, у якому взяли участь усі архієреї Української православної церкви Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви, а також двоє архієреїв Української православної церкви Московського патріархату.
5 січня 2019 року вселенський патріарх Варфоломій підписав томос про автокефалію ПЦУ, а 6 січня вручив його предстоятелю ПЦУ митрополиту Епіфанію у Стамбулі. Інтронізація Епіфанія відбулася 3 лютого 2019 року.
У диптиху помісних церков, опублікованому на сайті Вселенського патріархату, ПЦУ на 15-му місці.
На сьогодні автокефалію Православної церкви України визнали чотири церкви: Константинопольська православна церква, Олександрійська православна церква, Елладська (Грецька) православна церква і Церква Кіпру.