65% українців вважають, що у представників ЛГБТ мають бути такі самі права, як і в решти громадян – опитування
65% українців вважають, що представники ЛГБТ-спільноти повинні мати такі самі права, як і решта громадян України. Про це свідчать опубліковані 30 червня результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.
Проти того, щоб представники ЛГБТ мали рівні права з іншими українцями, виступає 16% опитаних.
Як зазначають соціологи, 53% респондентів підтримують ініціативу, щоб ЛГБТ-люди мали право на цивільні партнерства. Протилежної точки зору дотримується 22% українців.
Опитування проводили з 10-го до 21 травня по всій Україні, окрім тих регіонів, які були в окупації станом на 24 лютого 2022 року. Загалом опитали 2509 респондентів методом телефонного інтерв'ю з використанням комп'ютера. Імовірна похибка для вибірки не перебільшує 2,2%.
КМІС провів дослідження на замовлення американської неурядової організації "Національний демократичний інститут".
Контекст:
В Україні одностатеві пари досі не мають низки прав, наданих різностатевим партнерам. Наприклад, вони не можуть зареєструвати шлюб, а надати їм таке право можна лише після внесення змін до Конституції, що неможливо в умовах воєнного стану. Як наслідок, одностатеві пари не можуть реалізувати й інші права: спільно володіти майном як подружжя, успадковувати майно свого партнера, спільно виховувати дітей. Окрім того, у разі смерті одного з пари інший (або інша) не може взяти під опіку дитину померлого, оскільки офіційно не є її прямим родичем.
Після початку повномасштабного вторгнення в Україні з новою силою почали обговорювати питання щодо впровадження інституту зареєстрованого цивільного партнерства. 13 березня 2023 року зареєстрували законопроєкт №9103 "Про інститут реєстрованих партнерств".
Згідно із законопроєктом, цивільним партнерством вважатимуть зареєстровану в певному порядку добровільну сімейну спілку двох повнолітніх осіб, однієї або різної статі. Автори законопроєкту наголосили, що реєстроване партнерство – це не брак. Однак після реєстрації партнери набувають статусу близьких родичів, а саме члена сім'ї першого ступеня спорідненості, незалежно від того, чи проживають вони фактично разом і чи спільно ведуть домашнє господарство.
Щороку в червні в усьому світі святкують місяць прайду за права ЛГБТ-спільноти. Цього року до події масово почали долучатися українські бренди та ЗМІ.