Мінкульт, "Укрпошта", інші українські компанії та ЗМІ у місяць прайду масово підтримали ЛГБТ-спільноту
Щороку у червні в усьому світі проводять місяць прайду за права ЛГБТ-спільноти. Цього року до події масово почали приєднуватися українські бренди і ЗМІ.
Однією з перших до місяця прайду приєдналася мережа магазинів побутової техніки Comfy. 12 червня компанія повідомила у Twitter, що підтримує різноманітність та поважає свободу кожного.
"Ми впевнені, що всі мають право на прийняття власної природи. А толерантність й інклюзивність ми вважаємо важливими цінностями сучасності", – ідеться в повідомленні.
Також свою підтримку ЛГБТ висловив і мобільний оператор "Київстар", написавши у Twitter: "Віримо, що зв'язок не має меж. Як і любов".
У коментарях під цим постом про свою підтримку висловився Vodafone. Мобільний оператор також змінив аватарку на веселкову.
Підтримав прайд і ще один мобільний оператор Lifecell. Він зазначив, що "в місяць прайду ми маніфестуємо свободу кожного нашого абонента бути собою і жити своє найкраще життя так, як велить серце".
Також приєдналися до флешмобу видавництва Bimba й "Видавництво", написавши про це у Twitter.
Міністерство культури та інформаційної політики також підкреслило, що "рівність – одна з ключових засад свободи".
"Укрпошта" у своєму Facebook змінила лого на веселкове.
Про свою позицію заявив і київський ЦУМ, наголосивши, що "свобода, рівні права для кожного і толерантність – важливі цінності сучасного суспільства".
Інтернет-провайдер "Ланет" також вирішив приєднатися до місяця прайду.
З медіа до місяця прайду приєдналися канал "Київ 24" й агентство "Укрінформ". До того ж "Київ 24" протягом місяця випускатиме у своєму ефірі сюжети на теми рівності й захисту громадянських прав ЛГБТ-спільноти, повідомила пресслужба мовника.
А науково-популярний ресурс "Гендер у деталях" запустив віртуальний прайд. Флешмоб на підтримку рівних громадянських прав спільноти ЛГБТІК+ триватиме до 30 червня. Його метою, зокрема, є видимість представників спільноти й нагадування про те, що права людини завжди є актуальними.
Контекст:
Згідно з опитуванням, проведеним Київським міжнародним інститутом соціології у травні – червні 2023 року, в Україні до ЛГБТ негативно ставляться 34% населення (за рік цей показник упав на 4%). Байдуже і позитивно до ЛГБТ ставиться більшість – 61%.
Водночас в Україні досі одностатеві пари не мають низки прав, які надано різностатевим партнерам. Наприклад, вони не можуть зареєструвати шлюб, а надати їм таке право можна лише після внесення змін у Конституцію, що неможливо в умовах воєнного стану. Як наслідок, одностатеві пари не можуть реалізувати і низку інших прав: спільно володіти майном як подружжя, успадковувати майно свого партнера, спільно виховувати дітей. Окрім того, у разі смерті одного з пари інший (або інша) не може взяти під опіку дитину померлого, оскільки офіційно не є для неї прямим родичем.
Після початку повномасштабного вторгнення в Україні з новою силою почали обговорювати питання щодо впровадження інституту реєстрованого цивільного партнерства. 13 березня 2023 року зареєстрували законопроєкт №9103 "Про інститут реєстрованих партнерств".
Згідно із законопроєктом, цивільним партнерством вважатимуть зареєстрований у певному порядку добровільний сімейний союз двох повнолітніх осіб, однієї чи різної статі. Автори законопроєкту наголосили, що реєстроване партнерство – це не шлюб. Однак після реєстрації партнери набувають статусу близьких родичів, а саме члена сім'ї першого ступеня спорідненості, незалежно від того, чи проживають вони фактично разом і чи спільно ведуть домашнє господарство.