Асоціація приватних медичних закладів України закликала владу припинити порушення прав пацієнтів із боку МОЗ

АПМУ заявила про системну дискримінацію приватної медицини
Фото: depositphotos.com

Міністерство охорони здоров'я системно перешкоджає роботі приватних медзакладів, порушує права пацієнтів і лікарів. Асоціація приватних медичних закладів України (АПМЗУ) заявила про це у відкритому листі до президента, прем'єр-міністра та голови Верховної Ради України, опублікованому на офіційному сайті асоціації.

"МОЗ України не допускає до формування спроможної мережі та маршрутів надання медичної допомоги населенню заклади охорони здоров'я (ЗОЗ) приватної форми власності, тим самим витісняючи їх із єдиного медичного простору. Наразі проводяться спроби утворити штучну інфраструктуру ЗОЗ, які отримають пріоритетне й пільгове фінансування з державного та місцевого бюджетів, що не враховує потужності приватної медицини й перешкоджає її розвитку, а також порушує право пацієнтів на вибір ЗОЗ для отримання медичної допомоги, перешкоджає впровадженню якісних прогресивних моделей надання медичної допомоги, прозорих фінансових розрахунків, сприяє поширенню практики неформальних платежів для пацієнтів, тим самим створює можливості розвитку корупційних схем у галузі охорони здоров'я", – ідеться у відкритому листі АПМЗУ.

За словами авторів листа, права пацієнтів порушують, коли їх позбавляють можливості вільно обирати медичний заклад і мати рівний доступ до потрібних медикаментів. У листі як приклад зазначено, що потрібні препарати крові пацієнти приватних клінік можуть купувати лише за залишковим принципом.

"МОЗ України, використовуючи адміністративний ресурс, активно просуває 100-відсоткову квоту можливості бронювання медичних працівників, які працюють саме в ЗОЗ державної й комунальної власності, а також грубо порушує права приватних медичних закладів щодо визнання їх критично важливими й запроваджує дискримінаційні норми, що суперечать постанові Кабінету Міністрів України з даних питань", – наголосила асоціація.

У листі йдеться про те, що медичні працівники приватних закладів зазнають дискримінації порівняно з колегами з державних і комунальних установ. Лікарі й медперсонал приватного сектору не мають права на пільгові кредити й не можуть отримати бронювання за 100-відсотковою квотою, як медики з державних і комунальних закладів.

Асоціація просить втручання з боку президента, прем'єр-міністра й голови Верховної Ради України, щоб зупинити протиправну, на її думку, практику, яку у відкритому листі названо шкідливою для національної системи здоров'я, економіки країни та інвестиційного клімату.