2025 року в Україні запрацює 200 центрів ментального здоров'я – Радуцький
Наступного року в Україні на базі кластерних та надкластерних лікарень буде відкрито 200 центрів ментального здоров'я. Про це 4 грудня у Facebook повідомив народний депутат України від "Слуги народу", голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.
Він наголосив, що через війну зросла потреба у системній підтримці психічного здоров'я українців.
"Понад 12 тис. сімейних лікарів пройшли курси ВООЗ та в понад 1 тис. закладів, що законтрактовані із НСЗУ, надають послуги лікування психологічних розладів на первинці. На даний час триває наступний етап – створення мережі закладів спеціалізованої допомоги. Центри ментального здоров'я стануть просторами психологічної та психіатричної допомоги, а також вони працюватимуть над подоланням стигми щодо звернення по психосоціальну підтримку", – зазначив нардеп.
Фахівці центрів ментального здоров'я надаватимуть послуги амбулаторно, стаціонарно й за місцем перебування пацієнта.
За словами Радуцького, уже фактично створено 23 такі центри у Тернопільській, Вінницькій, Львівській, Полтавській, Дніпропетровській, Житомирській, Рівненській та Сумській областях.
Контекст:
У червні 2022 року міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко прогнозував, що через війну, розв'язану Росією, приблизно 15 млн українців потребуватимуть психологічної допомоги, 4 млн людей знадобиться медикаментозна підтримка.
У лютому 2024 року доктор медичних наук, професор, науковець у сфері психіатрії, медичної психології та психотерапії, директор навчально-наукового інституту психічного здоров'я Національного медичного університету імені Богомольця Олег Чабан наголошував, що українське суспільство перебуває "у гострій стресовій реакції", "багато українців приймають антидепресанти, значно зросла і група адаптогенних препаратів, які вирівнюють емоції, і, на жаль, транквілізаторів".