Блокада – важливий сигнал для влади: маріонетки Кремля можуть діяти більш брутально і не дадуть нам часу – юрист Маляр
Будь-які економічні контакти з непідконтрольною територією небезпечні, заявила в коментарі виданню "ГОРДОН" юрист Ганна Маляр.
Три роки війни – достатній термін, щоб звести ризики, пов'язані з дефіцитом вугілля з окупованих районів Донбасу, якщо не до нуля, то до мінімуму. Про це в коментарі виданню "ГОРДОН" повідомила юрист, експерт-кримінолог Ганна Маляр.
"Звичайно, блокада Донбасу – порушення правових норм. Законом не передбачено такого методу економічних і політичних відносин. З іншого боку, все, що відбувається на тимчасово окупованих територіях виходить за межі будь-якого закону, і сподіватися, що відносини з тим регіоном будуть розвиватися в рамках українського законодавства, досить дивно. Економічний критерій оцінки ситуації – зраджує: те, що економічно вигідно – може загрожувати безпеці країни. Залишається лише один критерій – національні інтереси", – зазначила співрозмовниця.
На її думку, економічні відносини з непідконтрольною територією небезпечні.
"Ми постійно знаходимося на міні уповільненої дії і не знаємо, в який момент вона рване, і нам доведеться терміново вирішувати серйозні проблеми. Будь-які економічні контакти з непідконтрольною територією небезпечні. Блокада дозволяє нам і державі усвідомити: у нас ще є два-три тижні, щоб виробити стратегію на випадок, якщо блокада не припиниться. Але ситуація може бути трагічнішою: ворог нам стільки часу не дасть. Там маріонетки Кремля. Ми не знаємо, що в голові у Путіна. Може статися все що завгодно. Вони можуть діяти більш брутально, наприклад, можуть підірвати шахти, де відбувається видобування вугілля для України, або залізницю, якою перевозять вугілля", – сказала Маляр.
Вона наголосила, що в уряду було достатньо часу для того, розроблення стратегії щодо переведення енергетичного комплексу країни на альтернативні види палива.
"Три роки війни – достатній термін, щоб диверсифікувати ризики і звести їх якщо не до нуля, то до мінімуму. Я здивована, що ми досі опалюємо вугіллям. Звичайно, потрібно було модернізувати енергосистему ще 20 років тому. Існує багато різних джерел енергії. Зрештою, у нас є ресурси для всіх видів біопалива. Так, це дорогі технології, але Захід дав би гроші, якби бачив, що ми впроваджуємо їх. А слова, що переобладнання розтягнеться на роки і забере мільярди – не виправдання. Ми не можемо жити сьогоднішнім днем, адже завтрашній для нас, із такою політикою, може і не настати", – заявила юрист.
26 грудня 2016 року ветерани АТО стали вимагати звільнення українських заручників і розпочали товарну блокаду окупованих районів сходу України. Блокада поширюється і на постачання антрациту з територій, які контролюють проросійські терористи.
До 26 січня були заблоковані два залізничні напрями в Луганській області. 2 лютого учасники блокади перекрили залізничний переїзд біля Бахмута Донецької області. 10 лютого учасниками блокади була перекрита траса Ясинувата – Констянтинівка, де почалися інженерні роботи та облаштування місцевості.
13 лютого національна компанія "Укренерго" запропонувала ввести надзвичайний стан в енергетиці через брак антрацитового вугілля.
Віце-прем'єр Геннадій Зубко підтвердив ймовірність введення надзвичайних заходів в енергосфері, але попередив, що не потрібно сплутувати це з надзвичайним станом. З його слів, надзвичайні заходи дозволяють в оперативному режимі експлуатувати енергоблоки теплогенерації, які працюють в Україні.