Частка жінок у гірничо-металургійному виші "Метінвест Політехніка" сягнула 20%
Зміна гендерних ролей через війну в Україні збільшує попит на навчання, перенавчання й розвиток власної справи, і це створює потребу у впровадженні нових підходів для адаптації корпоративних культур у бізнесі. Такі питання були в центрі обговорення на Українському жіночому конгресі – національній платформі, яка формує порядок денний гендерної політики для Верховної Ради, уряду, місцевих громад, бізнесу, громадських організацій і медіа, пише 7 листопада пресслужба "Метінвесту".
У межах панелі "Бізнес vs Держава. Очікування vs Реальність" до дискусії долучилися представниці таких компаній, як "Метінвест", "Київстар", благодійний фонд "МХП – громаді", ДТЕК, "ПриватБанк" і Gunia Project.
За словами представниці групи "Метінвест" Зої Гейнце, у гірничо-металургійній промисловості традиційно переважають чоловіки, оскільки робота в галузі потребує фізичної витривалості і її здійснюють у складних і часто небезпечних умовах. Водночас у компанії "Метінвест" зараз працює приблизно 30% жінок, і їхня кількість зростає. Зміни в гендерному складі частково пов'язані з мобілізацією, оскільки майже 10 тис. чоловіків (приблизно 17% персоналу) мобілізовано до лав ЗСУ.
Нещодавно в компанії з'явилася перша жіноча бригада на шахті в Покровську, де жінки керують шахтним обладнанням і пишаються своєю роллю в підтримці економіки України, зазначила Зоя Гейнце. Жінки в "Метінвесті" обіймають також посади машиністок кранів, електромонтерок, електрослюсарок, розповіла вона.
"Відсоток жінок, які працюють на підприємствах "Метінвесту", постійно зростає. Це дає підстави вважати, що вони готові до нових реалій, готові опановувати нові професії", – зазначила представниця компанії.
Гейнце додала, що зростає кількість жінок, які вирішують навчатися в першому недержавному гірничо-металургійному університеті "Метінвест Політехніка", де зараз 20% студентів – жінки.