Через війну не народилося майже пів мільйона українців – МОЗ

В Україні багато хто хоче мати дітей, але не може завагітніти, зазначили в МОЗ
Фото: depositphotos.com (ілюстративне)

В Україні фіксують дуже сильне зниження рівня народжуваності. Про це в інтерв'ю "РБК-Україна", опублікованому 8 серпня, повідомив перший заступник міністра охорони здоров'я Сергій Дубров.

"На це дуже сильно впливає війна, – наголосив він. – Майже пів мільйона українців не народилося".

За словами Дуброва, "багато хто хоче мати дітей, але не можуть завагітніти".

Перший заступник глави МОЗ розповів про пакет програми медичних гарантій із проведення штучного запліднення, вартість якого покриває держава.

"Це абсолютно новий пакет, який з'явився 2024 року. Цим пакетом програми медичних гарантій можуть користуватися абсолютно всі громадяни України за певних показань: наявності підтвердженого чоловічого або жіночого безпліддя. Вік жінки має бути не старше ніж 40 років", – наголосив Дубров.

Він додав, що таку послугу може надавати 15 закладів, більшість із них – приватні.

Контекст:

Про демографічну кризу в Україні поінформував сервіс відкритих даних Opendatabot із посиланням на дані Мін'юсту. За перші шість місяців 2024 року в країні народилося 87 655 дітей – на 9% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Водночас смертність в Україні втричі перевищує народжуваність.

Загалом скорочення народжуваності фіксують в Україні з 2013 року. Відтоді й до початку повномасштабної війни в лютому 2022 року щорічно народжувалося на 6–7% менше дітей.

Директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені Михайла Птухи НАН України Елла Лібанова у травні 2022 року попереджала, що через виїзд за кордон мільйонів українських жінок із дітьми після початку війни Україна може зіткнутися з демографічною кризою.