Черкаси відмовилися від "карантину вихідного дня"
Підприємці в Черкасах прийшли на засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і просили не вводити в місті "карантину вихідного дня". За їхніми словами, він "уб'є" їхній бізнес, адже у вихідні вони отримують половину прибутку.
Влада міста Черкаси провела засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому вирішила не вводити "карантину вихідного дня". Про це повідомило місцеве видання "18000".
На засідання комісії прийшли підприємці, які просили не вводити в місті карантину. За їхніми словами, він "уб'є" їхній бізнес, оскільки саме у вихідні вони отримують 50% виторгу.
Вони просили дозволити працювати маленьким магазинам, закладам харчування, торговим центрам та ринкам, площа яких, за їхніми словами, може забезпечити дотримання соціальної дистанції.
Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко не побачив необхідності вводити карантин. Для невеликих міст він вважає його недоречним.
"Так, є проблеми, але їх потрібно вирішувати не таким способом. На сьогоднішній день ми протестували близько 60 тис. жителів Черкас. Є проблеми з тестами, є проблеми з ліжками, але ми маємо це вирішувати не за рахунок підприємців. Пропоную не підтримувати карантин вихідного дня", – сказав мер міста.
Директор департаменту охорони здоров'я та медичних послуг міськради Черкас Всеволод Кульчиковський вважає такий карантин неефективним із медичного погляду.
У зв'язку з цим у Черкасах дозволено:
- вільне пересування містом;
- приймання відвідувачів у закладах громадського харчування, зокрема у вихідні;
- роботу ТРЦ;
- приймання відвідувачів у спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах;
- приймання відвідувачів у інших розважальних закладах;
- приймання відвідувачів суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного та побутового обслуговування населення;
- діяльність установ культури;
- роботу ринків.
Не планують вводити "карантин вихідного дня" і в Одесі. Там продовжить діяти "помаранчевий" рівень епідемічної безпеки.
Кабінет Міністрів України 11 листопада ввів у країні "карантин вихідного дня". Глава МОЗ України Максим Степанов говорив, що йдеться про три вікенди, починаючи вже з найближчих вихідних. ЗМІ писали, що такий карантин може тривати до 31 грудня цього року. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль водночас зазначив, що жорсткого локдауну країна не витримає.
Проти запровадження карантину проголосували міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, міністр культури й інформполітики Олександр Ткаченко і віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
У Львові, Харкові та Дніпрі власники та співробітники закладів харчування, готелів і фітнес-клубів вийшли на протести проти "карантину вихідного дня".
"Карантин вихідного дня" передбачає, що з 00.00 суботи до 00.00 понеділка в Україні працюватимуть виключно продуктові магазини, аптеки, транспорт, автозаправні станції та ветеринарні аптеки. Ресторани, кафе або інші заклади громадського харчування працюватимуть тільки на винос. "Карантин вихідного дня" дасть можливість "зупинити хвилю коронавірусної хвороби", говорив Степанов.
Станом на 13 листопада в Україні зареєстрували понад 512 тис. випадків коронавірусної інфекції, з них 11 787 – упродовж останньої доби. Померло 9145 пацієнтів із COVID-19, а одужало 227 694 людини.
У Черкасах загалом 11 673 особи захворіли на COVID-19. Померло в області від цієї хвороби 133 пацієнти, а одужало – 6897, свідчать дані Ради нацбезпеки і оборони України 13 листопада. Сам Бондаренко хворіє на COVID-19, мер отримав позитивний результат тесту 10 листопада.