"Можемо брати досвід ЄС і США". Ляшко припустив, що деякі сфери зможуть працювати й у "червоній" зоні за умови вакцинації персоналу та відвідувачів
Він нагадав, що заклади освіти, у яких проти коронавірусу вакциновано понад 80% педагогів, можуть узяти участь у конкурсі й виграти комп'ютери.
"Такі речі будуть з'являтися постійно. Але ми повинні розуміти, що пріоритет – захист власного здоров'я", – сказав міністр і закликав вакцинуватися.
За словами Ляшка, у деяких сферах закладам дозволять працювати навіть у "червоній" зоні, якщо персонал буде вакциновано і відвідувачі надаватимуть сертифікат вакцинації, наприклад – у кінотеатрах.
"Таких сфер багато. Ми це бачимо у Франції, у Німеччині. Сьогодні пропрацьовуються різні варіанти. Нам буде простіше – ми можемо брати досвід країн Євросоюзу і США, дивитися, що спрацьовує, а що ні, щоб вибрати оптимальний варіант", – сказав глава відомства.
Контекст:
В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio і AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Sinovac Biotech (CoronaVac) і Johnson & Johnson (Janssen). Також щеплення роблять вакциною від Moderna (Spikevax).
Вакцинація у країні стартувала 24 лютого. Із 21 липня почався п'ятий етап вакцинації: зробити щеплення можуть усі охочі віком від 18 років.
Станом на 25 серпня першу дозу вакцини ввели 5,1 млн осіб, а 3,2 млн дістали дві дози і завершили імунізацію.
29 червня Кабмін затвердив порядок формування та використання COVID-сертифікату в Україні. Крім міжнародних і внутрішніх COVID-сертифікатів, в Україні використовуватимуть іноземні сертифікати, видані уповноваженими установами держав, із якими Україна уклала міжнародний договір про взаємне визнання.
1 липня в Україні почали бета-тестування COVID-сертифікатів для гаджетів на iOS, а 17 серпня – на Android.
14 липня Кабінет Міністрів визначив строк дії COVID-сертифікатів і ПЛР-тестів. Український сертифікат вакцинації діятиме протягом 180 діб.
ЄС офіційно визнав, що українські COVID-сертифікати в застосунку "Дія" відповідають європейським, повідомляли в Міністерстві цифрової трансформації 19 серпня. Україна – одна з перших у списку країн – не членів Європейського союзу, чий паспорт вакцинації визнаватимуть повністю та використовуватимуть, як і європейський сертифікат, на території ЄС, заявляв 17 серпня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. Він пояснював, що українцям не треба додатково отримувати міжнародний сертифікат для поїздок у ЄС, оскільки можна буде подорожувати за електронними документами.