"Чому Буковель працює, а ринки – ні?" У кількох регіонах підприємці протестують через локдаун
У кількох регіонах підприємці сьогодні пікетують органи місцевої влади через запровадження карантину.
Кілька десятків людей сьогодні вдруге за тиждень пікетували будівлю Івано-Франківської обласної держадміністрації. Про це повідомляє місцеве видання ПІК.
Мітингувальники обурені вибірковим локдауном і вимагають дозволити їм працювати з дотриманням усіх карантинних правил. Підприємці звернулися до міської ради з вимогою подати позов до суду і на засіданні сесії звернутися до президента й уряду.
"Як нам жити? Коли ринки відкриють? Чому тоді Буковель працює?" – обурився один з учасників протесту.
До мітингувальників вийшли мер Івано-Франківська Руслан Марцінків та перший заступник голови Івано-Франківської ОДА Андрій Ярмольський.
Марцінків підтримав протестувальників і заявив, що він противник карантину і також виступає за роботу ринків та маленьких магазинів.
Перший заступник голови обладміністрації запевнив учасників мітингу, що питання про компенсацію за час вимушеного простою є "номером один". "Карантинні заходи повинні бути одні для всіх. Якщо їх хтось порушує, ми повинні карати. Карантин можна припинити тільки тоді, коли покращиться епідемічна ситуація", – сказав він.
У Житомирі на майдан Корольова під стіни ОДА вийшло кілька сотень підприємців, повідомляє "Житомир.info".
Люди вимагають дозволити їм працювати під час посиленого карантину з дотриманням усіх карантинних норм. На акцію приїхали підприємці з Чуднова, Бердичева, Андрушівки.
До мітингувальників вийшов заступник голови Житомирської ОДА Олександр Федько. Він зазначив, що протягом останніх тижнів у Житомирській області фіксують різке зростання захворюваності і введено "червоний" рівень карантину. У відповідь підприємці заявили, що обласна адміністрація не дає пандемії ради.
Протестувальники в Чернівцях підготували звернення до голови Чернівецької ОДА Сергія Осачука і голови Чернівецької обласної ради Олексія Бойка, у якому йдеться про відстоювання конституційного права на працю, пише агентство АСС. Вони заперечують проти внесення Чернівецької області в "червону" зону.
Із 24 лютого в Україні поновили карантинне зонування. Чернівецька разом з Івано-Франківською областю потрапили в "червону" зону, де найжорсткіші обмеження.
В Івано-Франківській області встановили 16 карантинних блокпостів, там запрацював мобільний госпіталь для хворих на COVID-19. Спалах COVID-19 у регіоні в Офісі президента пояснюють, зокрема, зимовим напливом туристів на гірськолижний курорт Буковель. Станом на 1 березня в області, за даними ОДА, було зайнято 82,7% ліжок, розгорнутих для хворих на COVID-19.
На території Чернівецької області "червоний" рівень епідемічної небезпеки діє з 1 березня. У Житомирській області – з опівночі 3 березня.