COVID-сертифікат діятиме до 180 днів – Центр громадського здоров'я України
"Зараз ми опрацьовуємо постанову Кабміну, яка буде визначати умови видачі COVID-сертифікату. Сподіваємося, що вже з 1 липня вона запрацює", – сказав голова ЦГЗ.
За словами Родини, є три підстави для видавання COVID-сертифікату:
- якщо людина отримала повний курс вакцинації проти коронавірусу, то документ діятиме 180 днів;
- якщо людина отримала негативний ПЛР-тест, то строк дії сертифіката становитиме 72 години з моменту взяття зразка;
- якщо людина перехворіла на COVID-19, то документ діятиме протягом 180 днів із моменту отримання лабораторного підтвердження захворювання в системі eHealth.
Як зазначив Родина, питання, чи будуть COVID-сертифікати давати можливість в'їжджати в інші країни, вирішуватимуть двосторонні угоди між державами.
За інформацією Міністерства цифрової трансформації, Україна фіналізує технічну частину, щоб запустити COVID-сертифікати для подорожей у застосунку "Дія". Очікують, що найближчим часом український COVID-сертифікат перевірять на відповідність вимогам ЄС, після чого підпишуть меморандум для поїздок.
Контекст:
Одним із перших у світі цифровий COVID-паспорт запровадив Бахрейн, про це 17 лютого писало видання Arab News. 19 лютого сертифікат про вакцинацію проти коронавірусу Green Pass презентувало міністерство охорони здоров'я Ізраїлю. Програму видавання COVID-паспортів для своїх громадян запустив також Китай.
У березні Єврокомісія презентувала законопроєкт про введення цифрових COVID-паспортів. Сертифікат буде дійсним у всіх країнах – членах ЄС, а також на території Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії. Повідомляли, що документ має полегшити поїздки. Зокрема, його власника можуть звільнити від проходження тесту або карантину під час в'їзду в ту чи іншу країну.
Наприкінці місяця європейський комісар із питань вакцинації Тьєррі Бретон презентував COVID-паспорт, який діятиме в ЄС.
9 червня Європарламент затвердив введення цифрового COVID-сертифікату. Сім країн ЄС – Болгарія, Данія, Німеччина, Греція, Польща, Хорватія і Чехія – вже видають цифрові COVID-сертифікати в тестовому режимі.
Запуск паспортів вакцинації проти коронавірусу в Україні планують 1 липня, повідомляли в Мінцифри. У МОЗ розповідали, що COVID-сертифікат міститиме інформацію про вакцинацію, негативні ПЛР-тести або одужання від COVID-19. Дані вноситимуть через електронну систему охорони здоров'я, а сам сертифікат можна буде отримати у лікаря або згенерувати в застосунку або на порталі "Дія".
У Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) критично ставляться до ідеї запровадити COVID-паспорти. Глава Європейського регіонального бюро ВООЗ Ганс Клюге зазначав, що поки невідомо, скільки тримається імунітет після щеплення.