Де найменший рівень вакцинації проти COVID-19 в Україні – там ефективніша мережа релігійної організації країни-агресора – експерт МОЗ
Булавінова запитала Данилюка, що, на його думку, впливає на рішення українців, які, бачачи зростання кількості хворих на COVID-19 у країні, не хочуть вакцинуватися проти коронавірусу.
"Рівень освіченості... Ідучи на ефір [бачив, як] прямо біля Верховної Ради релігійна організація країни-агресора [Росії] вивела людей [із закликами] про те, що не можна вакцинуватися. Така мережа її псевдорелігійної майже структури є по всій країні, але там, де найменша кількість вакцинації, – вони там найбільш ефективні. Звідти їхні лідери", – відповів Данилюк.
За його словами, особливо великий вплив на рівень імунізації людей релігійні організації мають у сільській місцевості.
"У містах із вакцинацією краще, але там уже впливає фейкова інформація у ЗМІ, які, знову-таки, у більшості випадків є російськомовними ресурсами. Це теж іде зі сходу, набагато більше. І це також має вплив", – підкреслив Данилюк.
19 жовтня біля Ради відбувся церковний мітинг проти вакцинації дітей, повідомив Telegram-канал PavlovskyNews.
Видання "Главком" писало в лютому 2021 року, що Українська православна церква Московського патріархату спровокувала в соцмережах кампанію проти "примусової вакцинації", яку нібито готує українська влада.
Торік намісник Почаївської лаври (УПЦ МП) Володимир виступив від імені монастиря з підтримкою заяви Синоду Православної церкви Молдови (частина Російської православної церкви), у якій ішлося, що вакцинація проти COVID-19 може призвести до масового чипування людей.
Контекст:
В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio і AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Sinovac Biotech (CoronaVac) і Johnson & Johnson (Janssen). Також щеплення робили вакциною від Moderna (Spikevax), партію, яка надійшла, уже використали.
Вакцинація у країні стартувала 24 лютого. З 21 липня почали п'ятий етап вакцинації: зробити щеплення можуть усі охочі віком від 18 років.
В Україні станом на 21 жовтня мінімум одну дозу вакцини дістало 8,4 млн осіб, 6,7 млн ввели другу дозу, вони завершили імунізацію.
За даними системи моніторингу Ради національної безпеки і оборони України, найменший рівень вакцинації проти коронавірусу в Чернівецькій (зроблено 285,2 тис. щеплень), Волинській (290,3 тис.), Кіровоградській (313,2 тис.), Рівненській (336,3 тис.), Тернопільській (336,8 тис.), Закарпатській (346 тис.) областях.
За словами міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, приблизно 98% шпиталізованих із коронавірусом в Україні громадян не були вакцинованими.