Денісова попросила МОЗ та Міносвіти не переводити школярів на дистанційне навчання

В Україні дистанційно працює 7,3 тис. шкіл, що становить 51% від їхньої кількості
Фото: depositphotos.com

Уповноважена Верховної Ради із прав людини Людмила Денісова звернулася до глави МОЗ Віктора Ляшка та міністра освіти Сергія Шкарлета із проханням не переводити навчальні заклади на дистанційну форму, що дасть змогу забезпечити права дітей на здобуття якісної освіти. Про це вона 11 листопада написала у Facebook.

"Пандемія коронавірусу COVID-19 стала викликом у забезпеченні більшості основоположних прав людини, зокрема і права на освіту. Із метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 урядом запроваджено обмеження, що посилюються залежно від встановленого рівня протиепідемічних заходів. Одним із таких обмежувальних заходів є переведення закладів освіти на дистанційну форму роботи. Проте ці обмеження повинні застосовуватися при недотриманні рівня вакцинації вчителів та зростання рівня захворюваності учнів", – зазначила Денісова.

Вона додала, що дистанційно в Україні працює 7,3 тис. шкіл, що становить 51% від їхньої кількості.

"Вакцинація освітян в Україні відбувається доволі швидкими темпами. Якщо в серпні не було щеплено і третину вчителів, то станом на 8 листопада майже 93% працівників отримали одну дозу вакцинації, а 76,2% – дві дози. Рівень захворюваності дітей, за даними Міністерства охорони здоров'я України, не перевищує 8% із загальної кількості осіб, які інфікувалися COVID-19", – написала омбудсменка.

За її словами, незважаючи на дотримання обмежень та протиепідемічних заходів, місцева влада ухвалює рішення про переведення школярів на дистанційне навчання та про продовження осінніх канікул.

Денісова назвала чинники, які заважають дітям здобувати якісну освіту онлайн.

"Відсутність належних умов для організації дистанційного навчання вдома; труднощі з одночасним доступом до технічних засобів у родинах, де виховуються кілька дітей шкільного віку; різний підхід учителів до викладання навчального матеріалу; низька якість інтернет-зв'язку; відсутність належного контролю батьків за навчанням дітей", – перерахувала вона.

Контекст:

4 листопада в МОЗ України розкритикували дистанційне навчання у школах, які відповідають вимогам "червоної" зони карантину. Заступник глави МОЗ – головний санлікар України Ігор Кузін зазначив, що постанова уряду №1236 передбачає, що в "червоній" зоні карантину дозволено роботу шкіл за умови вакцинації 100% педагогів та персоналу установи.

Із майже 14 тис. шкіл в Україні більше ніж половина перейшла на дистанційне навчання. Про це 8 листопада повідомив Шкарлет.

"На сьогодні шкіл на канікулах 966, це із 13 922 шкіл. Десь 7325 шкіл – це дистанційне навчання. І 5631 школа працює очно... 2700 шкіл, які перебувають в областях "червоної" зони, теж працюють очно", – сказав міністр освіти.

В Україні зараз діє адаптивний карантин. Востаннє Кабмін продовжив його до 31 грудня. Регіони поділяють на "зелену", "жовту", "помаранчеву" та "червону" зони за рівнями обмежень, які залежать від епідемічної ситуації.

21 вересня Держкомісія з питань ТЕБ та НС на позачерговому засіданні запровадила "жовтий" рівень епідемічної небезпеки на всій території України із 23 вересня.

Відтоді до "червоної" зони карантину перейшло 16 областей: Херсонська (із 15 жовтня), Запорізька, Одеська, Донецька, Дніпропетровська (із 18 жовтня), Сумська (із 23 жовтня), Рівненська, Миколаївська (із 26 жовтня), Житомирська, Івано-Франківська, Київська, Луганська, Львівська, Хмельницька та Чернігівська (із 30 жовтня), Волинська область (із 8 листопада). Із 1 листопада в "червоній" зоні епідемічної небезпеки перебуває Київ. Із 12 листопада Черкаська область перейде до "червоної" зони.