Денісова занепокоєна через частоту випадків або спроб дитячих самогубств цьогоріч
"Занепокоєна частими трагічними випадками, у тому числі суїцидами, які останнім часом трапляються серед дітей та підлітків. Останнім часом у ЗМІ регулярно з'являються повідомлення про трагічні випадки з дітьми, у тому числі й щодо того, як діти та підлітки вирішують звести рахунки із життям", – написала Денісова.
Вона зазначила, що причини й обставини в кожному випадку різні – це можуть бути сварки з батьками, доведення дітей до самогубства через соцмережі, цькування з боку однокласників, нерозділене кохання, розлучення батьків тощо.
Омбудсменка підкреслила, що ці випадки не залишаються без її уваги. За отриманою 26 травня інформацією щодо випадку у Львові, де через сварку з батьком випала з вікна 11-річна дівчинка, Денісова передала акт реагування до мера з вимогою з'ясувати ситуацію і вжити заходів щодо захисту прав дитини.
Омбудсменка закликала Міністерство соціальної політики, Міністерство освіти і науки, Міністерство охорони здоров'я, органи Національної поліції об'єднати свої зусилля із запобігання трагічним випадкам та раннього виявлення сімей у складних життєвих ситуаціях.
Вона також звернулася до керівників органів опіки, соціальних служб із вимогою відповідальніше ставитися до виконання своїх повноважень щодо захисту прав дітей.
Контекст:
За даними Офісу генпрокурора, найбільше випадків дитячих суїцидів зафіксували цьогоріч у Києві та області – 25. Також серед "лідерів" Рівненська й Одеська області.
В Офісі генпрокурора вважають, що хвиля самогубств пов'язана, зокрема, з уведенням карантину й економічною ситуацією в Україні.
Дитячий психіатр, глава відділу психічних розладів дітей і підлітків Науково-дослідного інституту психіатрії Міністерства охорони здоров'я України Ігор Марценковський говорив, що останнім часом у країні батьки дедалі частіше скаржаться щодо важких депресій у своїх дітей. До загострення психічних розладів призвело, за його словами, дистанційне навчання.