ДержНС: Усі 10 населених пунктів довкола Балаклії очищені від вибухонебезпечних предметів
У Державній службі з надзвичайних ситуацій зазначили, що роботи з очищення території в зоні вибуху на складах боєприпасів в місті Балаклії Харківської області повинні завершити до 18 травня.
Піротехніки очистили від вибухонебезпечних предметів усі 10 населених пунктів довкола міста Балаклії Харківської області і територію на відстані від одного до 10 кілометрів довкола складу з боєприпасами. Про це повідомляє прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДержНС).
У відомстві зазначають, що загальна площа території, забрудненої боєприпасами, становить приблизно 31 400 га, із яких 468 га – територія арсеналу, 1400 га – 10 населених пунктів у 10-кілометровій зоні довкола арсеналу і 29 500 га – ділянки місцевості за межами населених пунктів.
"Загальна площа для розмінування в зоні відповідальності служби складає 31 000 га. Розмінування здійснюється безперервно по 12 годин на добу силами зведеного піротехнічного загону служби, загальною чисельністю 135 осіб та 50 одиниць техніки. Під час робіт піротехніками ДержНС уже вилучено та передано Збройним силам понад 10,7 тис. вибухонебезпечних предметів", – додав керівник ДержНС Микола Чечоткін.
Він зазначив, що з людьми проводять роз'яснювальну роботу, особливо з дітьми шкільного віку.
На його думку, очищення території в зоні відповідальності ДержНС повинні завершити до 18 травня.
У Балаклії приблизно о 3.00 23 березня почалися вибухи на арсеналі боєприпасів. Рятувальні служби провели евакуацію місцевих жителів.
Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос припустив, що пожежа могла статися через диверсію. За його словами, перед вибухами на складі в Балаклії чули гул апарата, схожого на безпілотник.
23 березня прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що в 10-кілометрову зону ураження від вибухів потрапили 36 тис. осіб. У другій половині дня 24 березня з'явилася інформація, що пожежу повністю загасили. Люди почали повертатися додому.
26 березня віце-прем'єр Геннадій Зубко заявив, що п'ять будинків у Балаклії було зруйновано, 243 – пошкоджено. Через вибухи постраждало п'ятеро осіб, одна – загинула.
Слідство встановило, що склади боєприпасів могли підпалити цивільні за допомогою безпілотника.