Держприкордонслужба самотужки виготовила 2 тис. бухт колючого дроту для встановлення на кордоні з Білоруссю

Дротове загородження типу "Єгоза" встановлять на кордоні з Білоруссю

Фото: dpsu.gov.ua

Державна прикордонна служба України (ДПСУ) на власних потужностях виготовила майже 2 тис. бухт колючого дроту для встановлення на кордоні з Білоруссю. Про це 5 січня повідомляє пресцентр ДПСУ.

Наразі у виробництві ДПСУ встановлено три лінії, які дають змогу виробляти дротяне загородження типу "Єгоза" та сітку-рабицю. Для безперебійного виробництва "Єгози" коштом резервного фонду держбюджету закуплено майже 300 т сировини, ще понад 200 т прикордонники отримали від різних організацій.

"Загальна потреба Держприкордонслужби в таких загородженнях досить велика, тому ми почали виробляти їх самостійно", – ідеться у повідомленні.

Відео: Державна прикордонна служба України / YouТube

Контекст:

2021 року у країнах Євросоюзу, які межують із Білоруссю, загострилася проблема нелегальної міграції з країн Близького Сходу. У ЄС спочатку заявляли, що Білорусь навмисно послабила контроль над кордоном зі свого боку, пізніше Олександра Лукашенка, який вважає себе президентом Білорусі, звинуватили не просто в послабленні контролю, а в організації потоків нелегальної міграції.

Глава МВС України Денис Монастирський вважає, що міграційну кризу на білоруському-польському кордоні штучно створили спецслужби РФ. На його думку, Росія може організувати переправлення цих мігрантів із Білорусі до України. Міністр зазначив, що Україна готується до такого сценарію й уже залучила оперативні резерви Нацгвардії та Нацполіції для охорони кордону. Монастирський також повідомив у листопаді, що в областях України, які межують з Білоруссю, можуть ввести надзвичайний стан, але поки що потреби в цьому немає.

Наприкінці листопада на українсько-білоруському кордоні ввечері відбулася спеціальна операція "Полісся", метою якої було недопущення перетину нелегальними мігрантами кордону. У ній брали участь Нацгвардія, Національна поліція, Збройні сили України та прикордонники. У грудні у Рівненській області підрозділи МВС України відпрацювали захист кордону від прориву мігрантів із Білорусі.