Держприкордонслужба Польщі повідомила, що протягом доби кордон із Білоруссю намагалися незаконно перетнути майже 600 разів
"Учора зафіксовано 599 спроб незаконного перетину кордону Польщі та Білорусі. Затримано дев'ятьох осіб – п'ятьох громадян Лівану, трьох громадян Іраку та одного громадянина Сирії", – ідеться в повідомленні.
У прикордонному відомстві Польщі зазначили, що 9 листопада було ухвалено рішення про вислання з Польщі 48 осіб.
За допомогу в незаконній діяльності на кордоні затримано одного росіянина, одного шведа та одного литовця, підкреслили в прикордонній службі Польщі.
Контекст:
17 вересня прем'єр-міністр Польщі Моравецький заявив, що на території Білорусі перебуває понад 10 тис. мігрантів із країн Близького Сходу, яких можуть використати для проведення гібридної атаки проти Польщі та Литви.
За даними видання Welt am Sonntag, Білорусь подвоїла кількість авіарейсів із країн Близького Сходу, їх найчастіше використовують нелегали для подальшої міграції до країн ЄС.
Через наплив мігрантів уряди Литви, Латвії та Польщі вирішили побудувати паркан на кордонах із Білоруссю.
Президенти Литви, Латвії, Естонії та Польщі під час зустрічі в Києві 23 серпня випустили спільну декларацію. У заяві міграційну кризу на кордоні з Білоруссю вони назвали "політично керованою гібридною операцією, яку здійснює режим Лукашенка", у якій "експлуатують беззахисних громадян третіх країн". Її мета – "відволікти увагу від порушень прав людини і громадянина з боку режиму".
7 листопада нелегальні мігранти атакували пости польських прикордонників та намагалися зламати паркан на кордоні з Білоруссю.
Уранці 8 листопада білоруські ЗМІ повідомили, що до кордону з Польщею висунулася численна колона мігрантів, їх супроводжують люди у військовій формі. У Держприкордонкомітеті Білорусі заявили, що на цей "крок відчаю" біженців "спонукала байдужість і нелюдське ставлення польської влади", а білоруська сторона "вживає необхідних заходів для забезпечення безперебійного функціонування каналів міжнародного сполучення, а також безпеки людей, які рухаються автомагістраллю".
У зв'язку із цим міністерство оборони Польщі підвищило готовність військ територіальної оборони на кордоні з Білоруссю. На кордоні чергує понад 12 тис. солдатів. Крім того, Польща спрямувала для патрулювання кордону з Білоруссю військові гелікоптери.
У Євросоюзі пояснили, що мігрантів до Білорусі залучають через білоруські диппредставництва.