Директорка Liko-School Кухаревська: Сирена – травма для дитини. Якщо ухвалено рішення жити в Україні під час війни, треба якнайм'якше адаптувати до цього дітей
Дітей, які зараз лишаються в Україні, потрібно адаптувати до життя в умовах війни. Про це в інтерв'ю "ГОРДОН" заявила директорка київського навчального закладу Liko-School Олена Кухаревська.
Вона зазначила, що в її навчальному закладі дітям надаватимуть докладну інформацію про те, як поводитися під час повітряної тривоги.
"Ми б хотіли зробити так, щоб діти діставали менше травм, бо будь-яка сирена – травми для дитини. Якщо ухвалено рішення жити в Україні під час війни, тоді треба якнайм'якше адаптувати до цього дитину. Ми спочатку багато розповідатимемо про те, що таке сирена, що може відбуватися, який час має минути від сирени до удару. Бо що більше дитина знає, то легше їй сприймати команди. При повітряній тривозі ми всі спускатимемося в підвальне приміщення. Там для кожного класу виділено окремий кабінет – діти зі свого класу перейдуть у підвальне приміщення та зі своїм учителем продовжать урок", – сказала Кухаревська.
Вона наголосила, що у цьому випадку батькам не обов'язково треба їхати по своїх дітей.
"Якщо хтось вирішить приїхати по дитину, це можливо. Але забирати не обов'язково – діти будуть у безпеці. До того ж скрізь тривога. На жаль, ми залежимо від шизофреніка і не знаємо, коли і куди прилетить", – наголосила Кухаревська.
Директорка Liko-School Кухаревська: До нового навчального року ми готуємо підвал і думаємо, як за повітряної тривоги продовжувати навчання. Читайте повну версію інтерв'ю
Контекст:
24 лютого російська армія повномасштабно вторглася в Україну. ЗСУ вдалося витіснити окупантів із північних областей України, але вони й далі утримують частину Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Харківської, Донецької та Луганської областей.
Щодня в багатьох областях України лунають сигнали повітряної тривоги, які повідомляють про загрозу удару супротивника.