До кінця 2021 року у 3 тис. українських сіл з'явиться фіксований інтернет – Мінцифри

У планах Мінцифри – 95% якісного фіксованого інтернету по Україні, стверджує міністр Михайло Федоров

Фото: Михайло Федоров / Facebook
Міністерство цифрової трансформації до кінця грудня 2021 року приєднає до фіксованого інтернету понад 1 млн українців. Про це 29 листопада повідомив віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров під час трансляції Online Summit на каналі "Дія" в YouTube.

"У цьому році, до кінця грудня, ми підключимо більше ніж 1 млн українців до фіксованого інтернету, вони його отримають уперше, раніше не було фіксованого інтернету у цих населених пунктах. І це більше ніж 3 тис. сіл, 6 тис. об'єктів соціальної інфраструктури, 670 громад, тобто більше ніж мільйон українців отримає доступ до фіксованого інтернету", – зазначив Федоров.

За його словами, фахівці залучали до роботи над проєктом об'єднані територіальні громади і використовували різні інструменти аналізу якості та швидкості інтернету у населених пунктах.

У міністерстві планують закінчити реалізацію проєкту, без якого, за словами Федорова, неможливо побудувати цифрову державу, 2022 року.

"Після того, як депутати проголосують у другому читанні за бюджет на наступний рік, ми зможемо продовжити цей проєкт і у 2022 році досягти нашої мети – 95% якісного фіксованого інтернету у всій країні", – сказав він.

9 червня Кабінет Міністрів затвердив розподіл для 670 об'єднаних територіальних громад 483,8 млн грн для реалізації проєкту "Інтернет-субвенція". Громади, які проходять добір, одержують гроші з держбюджету, проводять прозорий тендер, після чого провайдери починають будувати мережу у населених пунктах.

Контекст:

2020 року Міністерство цифрової трансформації провело дослідження і дійшло висновку, що приблизно 5,75 млн громадян України не мають можливості під’єднатися до якісного фіксованого інтернету. Водночас фіксованого інтернету не мають 4 млн українців, які проживають у селах. У дослідженні також було зазначено, що 1,55 млн громадян живуть у віддалених ділянках населених пунктів, у яких є оптичні провайдери, але вартість під’єднання до інтернету дуже висока.

У міністерстві обіцяли до 2024 року під’єднати до високошвидкісного інтернету 95% закладів соціальної інфраструктури та надати 95% сільського населення технічну можливість під’єднатися до фіксованого інтернету зі швидкістю не менше ніж 100 Мбіт/с. На ці цілі, за даними відомства, потрібно 3,3 млрд грн, ще 2,1 млрд грн необхідно на побудову локальних мереж та WiFi.

За оцінками Мінцифри, на кінець 2020 року доступ до високошвидкісного інтернету мали 46% українських сімей. У відомстві зазначили, що в країнах ЄС середній показник становить 78%.