Дружина бізнесмена Гринкевича звільнилася зі "Львівської політехніки". Перед цим студенти анонсували мітинги за її звільнення
11 січня дружина львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, якого підозрюють у масштабних схемах із закупівлями для ЗСУ, професорка Світлана Гринкевич звільнилася з Національного університету "Львівська політехніка" за власним бажанням. Про це повідомила "Суспільному" речниця "Львівської політехніки" Наталія Павлишин.
"Наказ Nº155-3-10. Звільнити за власним бажанням за ст. 38 КЗпП України Гринкевич Світлану Степанівну з посади професора кафедри маркетингу й логістики з 11 січня 2024 року", – ідеться в тексті наказу.
Цьому рішенню передувала заява студентів "Львівської політехніки", які анонсували мирний мітинг за звільнення Гринкевич 12 січня. Як повідомив "Суспільному" керівник львівського осередку ГО "Українські студенти за свободу" Роман Мацуєв, подію скасували, втім, студенти й надалі будуть моніторити просування справи.
Гринкевич працювала заступницею завідувача кафедри маркетингу й логістики з наукової роботи "Львівської політехніки". 8 січня видання "Високий замок" повідомило, що вона написала заяву на відпустку власним коштом "у зв'язку із сімейними обставинами".
За даними сервісу YouControl, Гринкевич є засновницею п'яти компаній, чотири з яких базуються у Львові – "Львівський завод збірних конструкцій-1", "Рент Естейт", "Вернісаж-2000", а також "Юафорлайф". П'яту компанію, "Ренесанс-стиль", зареєстровано в селі Солонка Львівської області. Зараз Гринкевич вказано в реєстрах сервісу як керівницю "Рент Естейт" і "Юафорлайф".
Контекст:
Звільнення Гринкевич відбулося після скандалу навколо її чоловіка, бізнесмена Ігоря Гринкевича. 29 грудня 2023 року на сайті Державного бюро розслідувань з'явилася інформація про затримання львівського бізнесмена, одного з найбільших постачальників Міністерства оборони України, який пропонував $500 тис. одному з керівників Головного слідчого управління ДБР. Хабар пропонували за сприяння в поверненні майна, вилученого в підконтрольних йому компаній під час розслідування кримінального провадження.
За даними слідства, компанії львівського бізнесмена виграли 23 тендери на постачання Міноборони одягу на понад 1,5 млрд грн. До виконання оборонних замовлень залучили підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займалися будівництвом і не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення і зберігання речового майна для потреб Міністерства оборони, що спричинило збитки бюджету на 1,2 млрд грн і зрив постачання.
Правоохоронці виявили повне невиконання шести контрактів. Щонайменше за сімома договорами підприємства доправили товар на склади військових частин лише в невеликій кількості, але отримали державні кошти за повне виконання зобов'язань.
"Українська правда" повідомила, що йдеться про Гринкевича. 30 грудня його відправили під варту із заставою в розмірі 430 млн грн.
9 січня МОУ оголосило про розірвання контрактів із компаніями Гринкевича. 11 січня ДБР повідомило про арешт майна сім'ї та підконтрольних компаній Гринкевича.