"Душа просить чогось яскравого". Малюська показав дизайн нового СІЗО у Львові
Міністр юстиції України Денис Малюська 9 грудня опублікував у Facebook проєкт дизайну майбутнього слідчого ізолятора, який планують збудувати на околиці Львова.
За словами Малюськи, проєктування СІЗО на фінальному етапі, кошти на будівництво Мін'юст планує залучити від розпродажу в'язниць у межах проєкту приватизації.
"Погода похмура, дощить, на дорогах корки, душа просить чогось яскравого і теплого... Ну і ок, подумав я і викладаю ілюстрації дизайну майбутнього Львівського СІЗО. Велике будівництво в'язниць розпочнеться вже незабаром", – написав він.
Підписники сторінки міністра звернули увагу на пивні келихи на одній із фотографій.
"А пиво безалкогольне? Непогана опція бути в СІЗО тоді", – написав у коментарях юрист Максим Бугай.
Львівська мерія погодила будівництво нового СІЗО на околиці міста у березні 2021 року, його площа становитиме 8,3 га. Ізолятор складатиметься з п'яти режимних корпусів, лікарні на 150 місць, спортзалу, збірного та слідчого відділення, повідомляє Zaхid.net.
Водночас у новому СІЗО зможе перебувати 720 чоловіків і 70 жінок. Також на території ізолятора будуть їдальня, лазня, клуб, магазин, пекарня та сектор максимального рівня безпеки на 50 осіб. Окрім того, у СІЗО передбачені прогулянкові зони для чоловіків, жінок і матерів із дітьми.
Контекст:
Наразі СІЗО у Львові розташований у центрі міста – його розміщено в історичній будівлі, побудованій у XVII столітті, він має назву "Бригідки". "Радіо Свобода" нагадало, що 2017 року Міністерство юстиції заявило про намір продати це приміщення, проте уточнило, що це відбудеться лише коли буде збудовано сучасний слідчий ізолятор. Наразі у Львівському СІЗО перебуває приблизно 700 осіб.
За даними Мін'юсту, в українських в'язницях зараз утримують 30 тис. засуджених, ще 20 тис. чекають на вироки у слідчих ізоляторах. Більшість СІЗО переповнені й у жахливому стані, сказала "Радіо Свобода" заступниця глави відомства Олена Висоцька.
2020 року Мін'юст розпочав проєкт із розпродажу в'язниць в Україні. Малюська казав, що загалом збираються продати 27 тюрем, а на отримані від їх продажу гроші побудувати сучасні установи.
Поки що державі вдалося продати одну в'язницю: у червні 2021 року майно Львівської виправної колонії №48 купили за 377,5 млн грн. "Розподіл виручених коштів відбуватиметься за принципом 30/70: 30% піде до державного бюджету, 70% піде на відбудову в’язничної інфраструктури", – пояснив тоді міністр юстиції.