Експерт із вогнезахисту пояснив, чому Україні не варто економити на протипожежній безпеці критичної інфраструктури
Відмова від якісних систем протипожежного захисту для об'єктів промисловості та критичної інфраструктури країни може призвести до непоправних наслідків в умовах війни. Про це зазначив експерт із вогнезахисту, директор Інженерно-промислової виробничої компанії "Спецзахист" Денис Любченко в інтерв'ю для сайта "Фокус".
"Спецзахист" – один із найбільших гравців ринку протипожежних засобів безпеки, уже 15 років є офіційним дилером німецької компанії svt Products GmbH, яка постачає системи для протипожежного захисту об'єктів промисловості. Її широко використовують такі гіганти, як Airbus, Volkswagen AG, Siemens, Bombardier, а також українські "Енергоатом", "Укргідроенерго". Історія діяльності німецької компанії в Україні становить більше ніж 30 років. Після аварії на Чорнобильській АЕС європейські партнери виділили кошти на забезпечення системами пасивного захисту всіх атомних електростанцій України. svt Products GmbH (тоді svt Brandschutz GmbH) у 1991 році стала генеральним підрядником установлення цих систем. За цей час жодних питань до якості експлуатації на АЕС не виникало. Це найкраще характеризує якість продукції компанії.
За словами Дениса Любченка, якісний вогнезахист об'єктів критичної інфраструктури передбачає використання систем активного й пасивного захисту, матеріалів відповідної якості та їх правильну експлуатацію. Наприклад, щодо систем гасіння – їх потрібно коректно встановити, перевірити відповідно до рекомендацій виробника й регулярно обслуговувати.
"Важливо використовувати якісні сертифіковані в Європі матеріали, які пройшли випробування протягом багатьох років. Зараз ми не маємо права на помилки та експерименти у сфері безпеки. Кожен ворожий ракетний удар може спричинити непоправні наслідки, а обстріли відбуваються щодня. Зараз нам допомагають відбудовувати зруйновані об’єкти критичної інфраструктури міжнародні партнери. Але вони розуміють, що відмова від якісного захисту призведе до значного збільшення руйнувань, а отже, відновлення обійдеться набагато дорожче", – зазначив експерт.
Пріоритетом у забезпеченні вогневої стійкості для об'єктів критичної інфраструктури, на його думку, мають стати системи пасивного протипожежного захисту, які не потребують присутності людини й використання електроенергії.
"Неможливо відслідкувати траєкторію прильоту ракет, але при 100-відсотковому покритті якісними вогнезахисними матеріалами на будь-якому об'єкті енергетики втрати і шкода зменшуються в рази. Підкреслюю, що акцент на використанні пасивних систем і автономних засобів гасіння існує вже багато років, якщо не десятиліть, у всьому світі", – сказав Денис Любченко.
Він також додав, що Україні не варто нічого вигадувати, а просто брати за основу моделі протипожежної безпеки, які є у країнах ЄС.