Фонд ООН попросив українську владу зберегти "пакунок малюка"

Фонд ООН попросив українську владу зберегти "пакунок малюка"
За даними ЮНІСЕФ, вісім із 10 сімей хочуть отримувати "пакунки малюка"
Фото: depositphotos.com

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) повідомив, що два роки систематично збирав відгуки батьків про програму "пакунок малюка". Більшість сімей підтримала натуральну допомогу у вигляді "пакунків".

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) закликав уряд України зберегти "пакунок малюка", який замінили на грошові виплати. Про це йдеться в повідомленні на сайті фонду від 3 серпня.

У ЮНІСЕФ   зазначили, що більшість батьків підтримує натуральну допомогу у вигляді "пакунків". Фонд ООН підкреслює, що програма універсальна для всіх сімей і не залежить від їхнього соціально-економічного статусу.

"Пакунок малюка" поєднує в собі предмети першої необхідності для догляду за дитиною протягом перших днів життя, матеріали для раннього розвитку дитини та навчальні матеріали для батьків, наприклад, щодо вакцинації та грудного вигодовування. Тож, окрім матеріальної підтримки, сім'я отримує важливу інформацію, яка виховує навички позитивного батьківства та допомагає знизити напругу в підготовці до новонародженого", – повідомили в ЮНІСЕФ.

У дитячому фонді розповіли, що два роки збирали відгуки батьків про програму.

"Якщо у 2018 році лише 35% батьків надавали перевагу "пакунку" перед грошовою виплатою, то тепер вісім із 10 сімей хочуть отримувати допомогу саме у натуральному вигляді, – зазначили у фонді.

За інформацією ЮНІСЕФ, Міністерство соціальної політики України дослухалося до побажання сімей та покращувало наповнення "пакунка малюка".

"За два роки кількість предметів у "пакунку" зросла у 2,5 раза... У середньому предмети з "пакунку малюка" батьки оцінюють у 4,8 бала з 5 можливих. Більше ніж половина отримувачів вважає вміст достатнім і вичерпним", – розповіли організації.

Окрім того, у ЮНІСЕФ звертають увагу на економічну ефективність "пакунків". За їхніми підрахунками, вартість товарів щодо "боксу малюка" обійдуться батькам дорожче на суму від 50% до 200%.

Видавати "пакунки малюка" або "бебі-бокси" під час народження дитини в Україні почали з 1 вересня 2018 року. Із 2020 року уряд змінив механізм закупівлі "пакунків малюка": їх мали закуповувати коштом державного бюджету. Однак у червні Антимонопольний комітет України зупинив тендер на закупівлю вмісту "пакунку малюка" через скарги учасників, повідомляла ТСН.

Кабінет Міністрів України на засіданні 29 липня затвердив рішення, відповідно до якого батьки новонароджених будуть отримувати 5 тис. грн на спеціальну картку "ПриватБанку" замість "пакунку малюка".