"Генерація слів у повітря". Степанов прокоментував розмови про вакцинацію в Україні
Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов на брифінгу 9 лютого прокоментував розмови про вакцини проти коронавірусу, які може отримати країна. Про це повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".
"Щодня ми чуємо думки різних експертів, якою вакциною треба вакцинуватися. Але, на мою думку, це просто генерація слів у повітря. Хочу підкреслити, що ми вакцинуємо в умовах шаленого дефіциту вакцин у світі. Однак критерій реєстрації, критерій фармаконагляду, з'ясування безпечності реєстрованих нами вакцин і стандарти – дуже високі. Тому я впевнений у безпечності вакцин, які будуть в Україні", – сказав міністр.
Він звернувся стосовно вакцинації до українців.
"Масова вакцинація – це дуже важливо. Це дійсно один із головних способів боротьби з COVID-19. Вакцина, яка надійде в Україну, буде безпечною. Не довіряйте маніпуляціям, не довіряйте фейкам, тому що мова йде про збереження життя", – заявив Степанов.
У світі станом на 9 лютого, за даними Bloomberg, зробили більше ніж 134 млн щеплень проти коронавірусу, вакцинація стартувала в 73 країнах.
В Україні вакцинації поки не починали. Згідно з національним планом, 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією протягом 2021–2022 років. 29 січня його схвалила Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Згідно з національним планом імунізації, на першому етапі планують щепити 367,5 тис. осіб.
У лютому Україна безплатно отримає 117 тис. доз вакцини Pfizer у межах механізму COVAX. загалом за цією програмою Україна розраховує отримати 16 млн доз вакцини, повідомляли в Міністерстві охорони здоров'я.
1,9 млн доз вакцини CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac МОЗ планує закупити в української компанії "Лекхім", яка здобула квоту на ввезення в Україну 5 млн доз вакцини від Sinovac Biotech у першому півріччі 2021 року. Очікують, що перші 700 тис. доз доставлять в Україну до кінця лютого.
Ще 12 млн доз вакцин, розроблених компаніями AstraZeneca (Великобританія) і Novavax (США), Україна закупить за контрактом з індійською компанією Serum Institute, де виготовляють препарати, і британською компанією-посередником Crown Agents.
За даними Міністерства охорони здоров'я, 2021 року на вакцинацію в Україні виділили 3,9 млрд грн. За словами Степанова, Україна вже отримала підтвердження про постачання 22 млн доз вакцин.
Станом на 9 лютого в Україні зареєстровано 1 249 646 випадків коронавірусної інфекції, з них 2565 – протягом останньої доби. Одужало 1 084 608 осіб, померло – 23 771.