Глава представництва ЄС заявив, що європейський вектор є вибором українського народу, і процитував Стуса

Маасікас: Іноді цими днями лунають голоси в Україні та поза її межами, які ставлять під сумнів стратегічну орієнтацію України та її європейський вибір
Фото: European Union in Ukraine / Facebook

Глава представництва Євросоюзу Матті Маасікас запевнив, що ЄС і далі працює заради майбутнього України як стабільної, демократичної та успішної європейської країни. Під час виступу він процитував українського поета Василя Стуса.

Європейський вектор розвитку держави є вибором українського народу. Про це заявив глава представництва Євросоюзу в Україні Матті Маасікас 21 жовтня під час першого засідання Комісії з питань координації виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, пише "Укрінформ".

"Іноді цими днями лунають голоси в Україні та поза її межами, які ставлять під сумнів стратегічну орієнтацію України та її європейський вибір, нібито Угода про асоціацію зв'язує руки українській економіці тощо. Можу сказати на це лише одне: українському народу видніше. За словами [українського поета] Василя Стуса, "немає більше вороття до давнього, минулого, старого", – сказав дипломат.

Він запевнив, що ЄС і далі працює заради майбутнього України як стабільної, демократичної й успішної європейської країни.

"Прямуємо разом", – додав Маасікас.

Глава представництва привітав створення комісії, назвавши це "добрим знаком".

"Він свідчить про те, що європейська орієнтація України – чіткий пріоритет українського народу – залишається першочерговим завданням для всього уряду", – додав Маасікас.

16 вересня 2014 року Верховна Рада і Європарламент синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності в повному обсязі.

За даними Міністерства цифрової трансформації України, станом на липень 2020 року угоду було виконано на 41,6%.

6 жовтня за підсумками саміту у Брюсселі Україна і Європейський союз домовилися про оновлення Угоди про асоціацію. Сторони очікують на подальше посилення економічної інтеграції та зближення регулювання в межах угоди в кількох сферах: цифровий ринок, захист довкілля, боротьба зі змінами клімату, фінансове співробітництво.