Гордон: Львів'яни висловили своє ставлення до "активістів" "Свободи" аншлагом на моєму творчому вечорі
Журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон подякував за сміливість львів'янам, які прийшли на його творчий вечір. До цього голова місцевого осередку пов'язаної зі "Свободою" організації "Сокіл" Богдан Федун погрожував заблокувати захід і ставив у Facebook президенту запитання, чи можна Гордона "валити із зареєстрованої зброї".
Журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон повідомив у Facebook, що націоналісти не зважилися блокувати його творчий вечір у Львівській обласній філармонії 6 березня і захід пройшов без пригод.
"Сьогодні львів'яни продемонстрували, що їх не налякаєш погрозами заворушень, і прийшли на мій творчий вечір у філармонії. Вони висловили своє ставлення до "активістів" від "Свободи" аншлагом. Дякую за вашу сміливість!" – зазначив журналіст.
За словами Гордона, "завдяки максимальному висвітленню цієї ситуації колегами-журналістами, тітушки змушені були відмовитися від своїх планів зірвати захід і влаштувати провокацію на крові".
"Щире спасибі всім, хто нас підтримав. Не буду перераховувати тут усіх колег, але ми всіх пам'ятаємо і персонально вдячні. Хочу також подякувати особисто президенту, Міністерству внутрішніх справ, Нацполіції і місцевим львівським хлопцям-поліцейським, які на високому рівні гарантували безпеку людей", – написав він.
Конфлікт між Гордоном і націоналістами виник після того, як в ефірі телеканала NewsOne 23 лютого він, посилаючись на інтерв'ю колишніх високопосадовців і свої джерела, заявив, що лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок – "один із винних у здаванні Криму".
26 лютого Богдан Федун – голова львівського осередку пов'язаної зі "Свободою" організації "Сокіл" (її члена підозрюють у скоєнні теракту біля Верховної Ради у 2015 році, унаслідок якого загинуло четверо нацгвардійців) – попередив, що націоналісти заблокують творчий вечір Гордона у Львові. 27 лютого представники націоналістичних організацій Львова передали керівництву Львівської обласної філармонії письмове звернення з вимогою скасувати захід. "Проведення такого заходу відверто антиукраїнського характеру може викликати обурення активної громадськості міста та призвести до масових заворушень", – заявили автори звернення.
28 лютого на прес-конференції президента Петра Порошенка Гордон поставив запитання, чи можуть правоохоронні органи захистити громадян від тітушок і напівприватних армій. "Чи здатна держава забезпечити безпеку і мою особисто, і тих сотень львів'ян, які прийдуть 6 березня на мій творчий вечір?" – запитав Гордон. Президент відповів, що кожна людина в Україні має право висловити свій протест, але за використання незареєстрованої зброї повинна бути невідворотна відповідальність. Він підкреслив, що монополія на владу і зброю має належати державі.
"Як керівник ГО "Сокіл" Львівської області заявляю: незареєстрованої зброї у членів нашої організації немає! Запитання пану президенту: а із зареєстрованої зброї цього го...дона валити можна?" – написав у Facebook після прес-конференції Федун.
Тягнибок в ефірі телеканала "112 Україна" відмовився коментувати ситуацію. Гордон під час включення в тій самій програмі попередив лідера "Свободи" про можливі наслідки. "Якщо у Львові 6 березня під час мого творчого вечора щось станеться зі мною чи з кимось із львів'ян, які прийдуть до мене на вечір, ви проклянете той день, коли почали займатися політикою. Це я вам у вічі кажу, щоб ви знали", – сказав журналіст.
Гордон повідомив про погрози націоналістів міністру внутрішніх справ України Арсену Авакову, голові Нацполіції Сергію Князєву, голові СБУ Василю Грицаку, іноземним дипломатам і міжнародним правозахисним та журналістським організаціям.
Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, коментуючи заяви Гордона, сказав, що "погрози і насильство проти журналістів – це не жарти в нинішніх реаліях". "Можна не поділяти поглядів і переконань, можна критикувати журналістську роботу, але неприпустимо розпалювати ворожнечу і лякати застосуванням сили до працівників ЗМІ", – підкреслив він.