Держпродспоживслужба розповіла про шанси заразитися коронавірусом у громадському транспорті
Майже третина людей заражається коронавірусом у громадському транспорті, розповів глава Головного управління Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів у Києві Олег Рубан в ефірі каналу "Україна 24".
"Відповідно до епідемічного розслідування, яке ми проводили в березні, 20–30% випадків інфікування відбувається саме у транспорті через недотримання правил. Тому при введенні обмежень потрібно обмежувати і транспорт. Або чітко контролювати режим і протиепідемічні заходи саме у транспорті", – сказав він.
Рубан вважає, що система протиепідемічного захисту в Україні не працює, а сімейні лікарі взагалі не проводять профілактики через перевантаження і відсутність знань.
"Необхідно терміново вирішити питання про побудову інфраструктури або інструменту проведення протиепідемічних заходів в осередках. Є закордонні приклади – Японія, Китай, Сінгапур, Ісландія, – які проводять ці заходи, а не локдауни, і на бізнес це не впливає. Працюють лікарі в осередках, визначають та ізолюють контактних і контролюють їхню ізоляцію", – розповів Рубан.
В Україні станом на 7 грудня зареєстровано 821 947 випадків коронавірусної інфекції, із них 8641 – протягом останньої доби. Від початку епідемії у країні померло 13 733 пацієнта із COVID-19, одужало 423 704 людини.
Кабінет Міністрів України 11 листопада ввів по всій країні однакові обмеження, характерні для "помаранчевої" зони. У країні заборонили:
- перевезення у громадському транспорті більшої кількості людей, ніж є місць для сидіння;
- роботу закладів харчування в нічний час (із 22.00 до 7.00);
- роботу хостелів (готелі можуть працювати);
- роботу нічних клубів і закладів громадського харчування з організацією дозвілля;
- роботу спортивних залів (якщо більше ніж одна людина на 20 м&³2; площі);
- роботу кінотеатрів і театрів за умови заповнювання більше ніж 50% місць у залі;
- проведення культурних, спортивних та розважальних заходів, якщо в них бере участь більше ніж 20 осіб (виняток – деякі спортивні заходи).
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль 2 грудня сказав, що "карантин вихідного дня" продовжувати не будуть, по всій Україні діятимуть обмеження "помаранчевої" зони.
25 листопада стало відомо, що Кабмін та Офіс президента розглядають можливість введення жорсткого локдауну. В інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман заступник глави Офісу президента Кирило Тимошенко говорив, що рішення про введення жорсткого карантину можуть ухвалити за підсумками аналізу ефективності "карантину вихідного дня".
Шмигаль заявляв, що у грудні немає потреби посилювати карантинні обмеження. Повернутися до питання про локдаун, за його словами, можуть на початку січня.
Секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов говорив, що локдаун в Україні в будь-якому разі введуть, але з датою поки не визначилися.
Влада деяких міст України вже виступила проти локдауну. Мер Львова Андрій Садовий заявив, що жорсткі обмеження, введені через коронавірус, можуть сильно вдарити по економіці міста. Таку саму думку висловив і голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. Локдаун, за його словами, "доб'є малий і середній бізнес".
Шмигаль 4 грудня заявив, що уряд оприлюднить заплановані карантинні заходи під час засідання 9 грудня.
Президент України Володимир Зеленський заявляв, що у грудні локдауну не буде, але, можливо, його введуть у січні 2021 року. Глава держави підкреслював, що "для громадян України державний кордон буде відкритий і для виїзду, і для в'їзду".
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.