Гройсман: Мотивувати вакцинуватися проти COVID-19 потрібно навіть тих, хто купив підроблений сертифікат

Гройсман: Кожна людина має право на помилку
Фото: Volodymyr Groysman / Facebook

Мотивувати вакцинуватися проти COVID-19 потрібно навіть українців, які купили собі підроблений сертифікат. Таку думку в ефірі телеканала "Україна 24" висловив колишній прем'єр-міністр України, лідер партії "Українська стратегія Гройсмана" Володимир Гройсман.

"Кожна людина має право на помилку. Придбала вона "лівий" сертифікат. Але наше головне завдання яке? Урятувати людині життя! Саме тому людина має отримати право прийти до лікаря, повідомити про підроблений сертифікат і щепитися. А поліція вже нехай далі перевіряє [походження документів]", – сказав Гройсман.

Він зазначив, що через коронавірус Україна щотижня втрачає "невелике містечко".

"Не потрібно людей розділяти: хто вакцинувався, хто  ні. Людям потрібно давати мотивацію до захисту, навіть гроші – це точно підвищить кількість вакцинованих. Забезпечте вакцинами, проведіть роз'яснювальну роботу, забезпечте повний доступ до вакцин не лише у містах, а й у невеликих громадах. А далі – кисень у лікарні, відновлення ритмічності фінансування закладів охорони здоров'я, надання безкоштовних пакетів "протиковідного" лікування для людей, які хворіють удома”, – додав Гройсман.

Контекст:

В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio та AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Sinovac Biotech (Coronavac) та Johnson & Johnson (Janssen). Також щеплення роблять вакциною від Moderna ( Spikevax) .

Імунізація проти коронавірусу у країні стартувала 24 лютого. Станом на 9 листопада в Україні першу дозу вакцини ввели понад 11,5 млн осіб, дві – понад 8 млн осіб.

Із 21 липня розпочався п'ятий етап вакцинації, зараз щепитися можуть усі охочі віком від 12 років.

Від початку року правоохоронці відкрили приблизно 900 проваджень через фейкові документи про вакцинацію, половина з них – за фактами використання громадянами підроблених COVID-сертифікатів, 73 – щодо медичних працівників та 32 – щодо туристичних агентств, повідомив 30 жовтня перший заступник міністра внутрішніх справ України Євгеній Єнін.

За словами глави МОЗ України Віктора Ляшка, щоб вакцинуватися проти коронавірусу, власнику фейкового COVID-сертифіката доведеться розповісти сімейному лікарю, де він його придбав.