Харківська поліція закрила кримінальну справу про катування дітей на зйомках фільму "Дау"
Харківські слідчі закрили кримінальне провадження щодо ймовірного факту катувань дітей, яких брали з дому малюка для зйомок фільму "Дау". Про це 3 лютого повідомляє відділ комунікації поліції Харківської області.
Співробітники поліції дійшли висновку, що в діях осіб, які займалися організацією та проведенням зйомок фільму "Дау. Дегенерація" за участю малолітніх дітей у Харкові, немає ознак кримінальних злочинів.
Зазначено, що слідчі допитували директора дитячого будинку, вихованці якого брали участь у зйомках, медсестер, які супроводжували немовлят, інших працівників закладу, а також представників творчої групи, які працювали над створенням фільму.
Слідчі також установили, що у фільмі немає пропаганди насильства та жорстокості. Ухвалено постанову про закриття кримінального провадження.
Скандал навколо фільму "Дау. Дегенерація" розгорівся після того, як експертка з дитячої нейропсихології Олена Самойленко повідомила 20 квітня 2020 року у Facebook про ймовірне насильство над дітьми під час зйомок.
22 квітня 2020 року прокуратура Харківської області зареєструвала кримінальні провадження за фактами ймовірних катувань під час зйомок фільму. Провадження відкрили за ч. 2 ст. 127 (катування) та ч. 3 ст. 300 (ввезення, виготовлення або поширення творів, які пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію) Кримінального кодексу України.
Правоохоронці перевіряли, чи не було заподіяно неповнолітнім під час зйомок фізичного болю або моральних страждань.
Представники компанії "Феномен-Україна", яка займалася зйомками проєкту на території України, у листі на ім'я дитячого омбудсмена України Миколи Кулеби заявили, що під час знімального процесу були присутні опікуни дітей, а всі дії узгодили з органами опіки.
"Дау. Дегенерація" – один із серії фільмів про радянського фізика, нобелівського лауреата Льва Ландау. Фільм знімали протягом 2008–2011 років, зйомки відбувалися зокрема в Харкові. Режисер фільму – росіянин Ілля Хржановський, зараз він є художнім керівником Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" у Києві.