Голову Господарського суду Київської області звинувачують у плагіаті дисертації
У дисертації голови Господарського суду Київської області Павла Горбасенка на тему "Загальні положення методики розслідування торгівлі людьми" виявили плагіат, відсутність належного оформлення цитат і низьку наукову цінність. Про це 16 листопада повідомляє "Еспресо".
На телеканалі вийшла програма "Судовий контроль з Тетяною Шустровою", авторка якої, посилаючись на висновок Громадської ради доброчесності й аналіз Світлани Благодєтєлєвої-Вовк, голови Ради ГО ТРОН і координаторки ініціативи "Дисергейт", зазначила, що значну частину роботи Горбасенка скопійовано з інших джерел.
Дисертація ґрунтується на застарілих даних, зокрема на літературі 90-х і 60-х років, а дві третини джерел – російськомовні, вказано у звіті.
Захищена 2013 року у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ дисертація базується на старому Кримінальному процесуальному кодексі, хоча на момент захисту діяв новий КПК. Це викликає сумніви щодо її наукової цінності, наголошує "Еспресо".
Окрім того, у висновках роботи, які мали бути результатом унікального дослідження, виявлено уривки з дисертації Вадима Пясковського, захищеної ще 2004 року.
Також Горбасенко не виконав вимог щодо публікацій у наукових виданнях, які є обов'язковими для кандидатів наук. Ані членам Громадської ради доброчесності, ані представникам "Дисергейту" не вдалося знайти його статті в міжнародних наукових журналах.
Із 2014 року Павло Горбасенко отримав понад 1 млн грн надбавок за свій науковий ступінь. Якщо доведуть, що дисертація є плагіатом, а науковий ступінь – фейковим, це може бути розцінено як тривале завдання шкоди державі, зазначає телеканал.
Продовження кваліфікаційного оцінювання Павла Горбасенка Вища кваліфікаційна комісія суддів запланувала на 18 листопада.