Дисертацію судді Босого з пʼятої спроби перевірять на плагіат – ЗМІ

Суддя Босий у 2021 році здобув ступінь доктора наук
Фото: stopcor.org

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) перевірить щодо наявності плагіату дисертацію голови Господарського суду міста Києва Вадима Босого. Про це йдеться в матеріалі проєкту "СтопКор". Журналісти повідомили, що з відповідним проханням до агентства вони зверталися п'ять разів і лише з п'ятої спроби відомство вирішило взяти дисертацію в роботу.

Автори зазначили, що у 2021 році Босий здобув науковий ступінь доктора наук, захистивши наукову роботу на тему "Адміністративно-правовий статус біженців і осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту: теоретичний і праксеологічний аспект". Захист дисертації відбувався у Дніпрі, хоча на той момент суддя постійно жив і працював у Києві. Саме цей факт зацікавив журналістів у контексті низки нещодавніх скандалів довкола "запозичень" у наукових роботах топчиновників, ідеться в матеріалі.

Наприкінці березня журналісти "СтопКору" надіслали в НАЗЯВО скаргу з проханням перевірити ймовірні факти академічного плагіату в дисертаційній роботі керівника столичного Господарського суду.

"Варто зауважити, що це вже п'ятий випадок, коли громадськість звертається до НАЗЯВО зі скаргами подібного змісту. Проте в попередні чотири рази скарга не розглядалася й поверталася заявнику без розгляду на підставах, які мають ознаки суто формального підходу", – ідеться в статті.

Редакція "СтопКору" зв'язалася з головою НАЗЯВО Андрієм Бутенком, щоб дістати його коментар.

"Зокрема, репортерів цікавило, чи відчувають в агентстві певний тиск, коли розглядають скарги щодо високопосадовців. У відповіді очільник установи запевнив, що все відбуватиметься відповідно до встановленого порядку і жодні зовнішні фактори не впливають на розгляд справи", – додали розслідувачі.

Контекст:

Юрист і експерт у сфері антикорупційної політики Олександр Лємєнов повідомляв наприкінці березня, що суддя Босий об'єднав різні судові справи за клопотанням бізнесмена Ігоря Коломойського в ситуації, коли таке рішення суперечило закону. У "СтопКорі" вважають, що рішення судді дало змогу Коломойському "зекономити" 9 млрд грн.

"Після виходу розслідування "СтопКору" статками і справами Босого зацікавились у ВККСУ та НАЗК. У ВККС поінформували, що звернення "СтопКору" щодо перевірки декларацій Босого прийнято й уже знаходиться на розгляді", – ідеться в публікації.