Офіс генпрокурора розслідує підробки в дисертаціях Киви та його однопартійця Чорного

Журналісти відшукали спільні риси в дисертаціях Киви та Чорного
Фото: depositphotos.com
Офіс генпрокурора України почав розслідування імовірних підробок у дисертації нардепа від "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Чорного після сюжету журналіста Bihus.іnfo Данила Мокрика. Про це 2 серпня Про це повідомляє Bihus.іnfo з посиланням на виписку з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

За інформацією Мокрика, Чорний захистив кандидатську дисертацію з державного управління "з фальсифікаціями та особливостями". Розслідування опублікували 15 червня.

"У своїй дисертації на тему “Формування та реалізація механізмів попередження та протидії корупції в органах державної влади (на прикладі країн ЄС та України)” Віктор Чорний подав довідку про практичне впровадження від ГО “Всеукраїнська асамблея докторів наук з державного управління” з очевидно підробленим підписом Ольги Руденко. Таку ж довідку із підробленим підписом до своєї кандидатської дисертації подавав і нардеп від ОПЗЖ Ілля Кива", – зазначили журналісти.

Вони знайшли ще одну спільну рису в дисертаціях Киви та Чорного – посилання на сфальсифікований збірник матеріалів науково-практичної конференції, яка відбулася в 2018 році.

Чорний зазначив, що був учасником конференції та послався на те, що його матеріал опубліковано у збірнику на сторінках 149151.

"Однак офіційний друкований збірник, який є в редакції Bihus.іnfo, містить лише 144 сторінки, і в ньому немає матеріалів Віктора ЧорногоПопри те, що дисертація Віктора Чорного опублікована на сайті МАУП (Міжрегіональної академії управління персоналом. – "ГОРДОН"), а дисертація Іллі Киви – на сайті Інституту підготовки кадрів Державної служби зайнятості, в метаданих обох файлів вказаний один і той же автор – DOVGAL”, – наголосили у розслідуванні.

Провадження відкрито за ст. 358 (використання свідомо підробленого документа) Кримінального кодексу України. Вона передбачає штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн), або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до двох років.

Дисертації Чорного та Киви також перевіряє Державне бюро розслідувань, зауважили у Bihus.іnfo.

Контекст:

Віктора Чорного обрали народним депутатом за списком ОПЗЖ 29 серпня 2019 року. На час обрання він працював директором ТОВ "Детективна охоронна компанія "Шторм", про це свідчать дані сайта Верховної Ради.

26 квітня Кива захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю "механізми державного управління" в Інституті підготовки кадрів Державної служби зайнятості.

Підготовку до захисту кандидатської дисертації Киви активно обговорювали у соцмережах, але сам він заявив, що "не може зрозуміти, що так схвилювало суспільство" і чому "треба підняти якийсь хайп". Після захисту, на якому нардеп не зміг відповісти на запитання щодо вжитого в тексті поняття, а потім запросив журналіста до туалету, обговорення розгорілося з новою силою.

Журналісти Bihus.info проаналізували кандидатську дисертацію Киви та виявили у ній "багато води", а також підроблені супровідні документи.

27 квітня стало відомо, що його дисертацію можуть передати на повторне рецензування. 28 квітня Кива заявив, що його наукового керівника звільнили.

За даними руху "Чесно", Кива закінчив Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого (спеціальність – "правознавство") і Національну академію внутрішніх справ України (спеціальність – "право"). Також навчався в Полтавському національному педагогічному університеті (спеціальність – "педагог-психолог") та Полтавському нафтовому геологорозвідувальному технікумі (кваліфікація – "технік-механік").