У МАУП спростували інформацію про те, що заднім числом опублікували доповіді Киви
У Міжрегіональній академії управління персоналом (МАУП), де народний депутат від "Опозиційної платформи – За життя" Ілля Кива навчався в аспірантурі, спростували інформацію про те, що наприкінці квітня занесли матеріали виступів нардепа у збірники науково-практичних конференцій за 2018-й і 2019 рік. Про це йдеться в листі МАУП hromadske.
У МАУП запевнили журналістів, що із 2018-го і 2019 року не вносили жодних змін у збірники. За даними академії, виступи нардепа було розміщено на сайті бібліотеки Ярослава Мудрого, також їх було опубліковано у друкованому форматі.
В академії розповіли, що проводять службове розслідування, оскільки виявили "несанкціоноване розміщення сторонніми особами в одній із рубрик на офіційному вебсайті академії сфальшованих варіантів цих збірників". У виші уточнили, що у збірники було додано публікації, яких раніше не було.
МАУП видалила відредаговані варіанти збірників зі свого сайта. За результатами службового розслідування академія планує звернутися до правоохоронних органів.
За інформацією з дисертації Киви, опублікованою на сайті Інституту підготовки кадрів Державної служби зайнятості, Кива брав участь у двох наукових конференціях МАУП у 2018-му і 2019 році. Роботи Киви опубліковано у збірниках на стор. 152–154 і стор. 414–416 відповідно. У збірниках, які знайшли журналісти Bihus.info, сторінок було менше, а робіт Киви там не виявилося.
Журналісти Bihus.info звернули увагу на те, що МАУП опублікувала на своєму сайті "оновлені версії" збірників із матеріалами Киви 27 квітня.
Контекст:
Кива 26 квітня захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю "механізми державного управління" в Інституті підготовки кадрів Державної служби зайнятості.
Підготовку до захисту активно обговорювали в соцмережах, але сам він заявив, що "не може зрозуміти, що так схвилювало суспільство" і чому "треба підняти якийсь хайп". Після захисту, на якому нардеп не зміг відповісти на запитання про використане в тексті поняття, а потім запросив журналіста в туалет, обговорення розгорілося з новою силою.
Журналісти Bihus.info проаналізували кандидатську дисертацію Киви і виявили в ній "багато води", а також підроблені супровідні документи.
27 квітня стало відомо, що його дисертацію можуть передати на повторне рецензування. 28 квітня Кива заявив, що його наукового керівника звільнили.
За даними руху "Чесно", Кива закінчив Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого (спеціальність – "правознавство") і Національну академію внутрішніх справ України (спеціальність – "право"). Також навчався в Полтавському національному педагогічному університеті (спеціальність – "педагог-психолог") і Полтавському нафтовому геологорозвідувальному технікумі (кваліфікація – "технік-механік").
У 2014–2015 роках Кива працював заступником начальника міліції Донецької області, 2015-го – Херсонської. У 2015–2016 роках був головою департаменту протидії наркозлочинності Нацполіції України, у травні 2016-го його звільнили з Нацполіції. У 2016–2017 роках Кива був радником міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова.
Кива є членом правоохоронного комітету, ініціатором 34 проєктів законів і проєктів постанов.
Чинними актами стали три ініціативи – два проєкти законів, ініційовані спільно з іншими членами комітету (№2256 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури внесення змін" і №2456 "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо здійснення кримінального провадження в суді першої інстанції колегією суддів"), а також постанова "Про висловлення недовіри генпрокурору Руслану Рябошапці".