Дисертацію Киви можуть передати на повторне рецензування – членкиня атестаційної колегії

Кива захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю "механізми державного управління"
Фото: Илья Кива / Facebook
Дисертацію народного депутата від партії "Опозиційна платформа – За життя" Іллі Киви можуть передати на повторне рецензування. Про це в коментарі "Радіо Свобода" 27 квітня заявила Юлія Гришина, народна депутатка від "Слуги народу", яка є членкинею атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України.

Вона зазначила, що роботу Киви передадуть у міністерство, де зберуть експертну раду, яка перевірятиме текст дисертації.

"Враховуючи великий резонанс, може бути така ситуація, що цю дисертацію направлять ще на повторне рецензування в іншу спеціалізовану вчену раду. Вона має повноваження провести повторний захист, тобто вони будуть самі вирішувати, які дії вчиняти щодо цієї дисертації", – сказала Гришина.

Після цих процедур наукову роботу Киви повернуть атестаційній колегії, яка ухвалить рішення про присудження наукового ступеня.

"Атестаційна колегія має право враховувати різні моменти щодо процедури захисту і змісту цієї роботи", – уточнила нардепка.

Від процедури захисту дисертації Киви до процедури підтвердження рішення вченої ради атестаційною комісією Міністерства освіти і науки буде подолано довгий шлях. Про це 27 квітня повідомив заступник міністра освіти з питань європейської інтеграції Андрій Вітренко.

Контекст:

Кива 26 квітня захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю "механізми державного управління" в Інституті підготовки кадрів Державної служби зайнятості.

Підготовку до захисту активно обговорювали в соцмережах, але сам він заявив, що "не може зрозуміти, що так схвилювало суспільство" і чому "треба підняти якийсь хайп". Після захисту, на якому нардеп не зміг відповісти на запитання про використане в тексті поняття, а потім запросив журналіста в туалет, обговорення розгорілося з новою силою.

Журналісти Bihus.info проаналізували кандидатську дисертацію Киви і виявили в ній "багато води", а також підроблені супровідні документи.

За даними руху "Чесно", Кива закінчив Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого (спеціальність – "правознавство") і Національну академію внутрішніх справ України (спеціальність – "право"). Також навчався в Полтавському національному педагогічному університеті імені Короленка (спеціальність – "педагог-психолог") і Полтавському нафтовому геологорозвідувальному технікумі (кваліфікація – "технік-механік").

У 2014–2015 роках Кива працював заступником начальника міліції Донецької області, у 2015-му – Херсонської. У 2015–2016 роках був головою департаменту протидії наркозлочинності Нацполіції України, у травні 2016-го його звільнили з Нацполіції. У 2016–2017 роках Кива був радником міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова.

Кива є членом правоохоронного комітету, ініціатором 34 проєктів законів і проєктів постанов.

Чинними актами стало три ініціативи – два проєкти законів, ініційовані спільно з іншими членами комітету (№2256 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури внесення змін" і №2456 "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо здійснення кримінального провадження в суді першої інстанції колегією суддів"), а також постанова "Про висловлення недовіри генпрокурору Руслану Рябошапці".