"Міг вкрасти серце, та вкрав дисертацію". Під Офісом президента відбувся масовий мітинг студентів за відставку Шкарлета
За оцінкою "Інтерфакс-Україна", о 10-й ранку на акцію "Якщо любиш – піди!" прийшло приблизно 500 людей, а після цього прибували й далі.
Серед учасників акції – студенти Києво-Могилянської академії, Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського, Національного авіаційного університету та інших студентських спільнот.
Учасники мітингу наголосили, що їхня акція не політична і її проводять із єдиною метою – домогтися відставки Шкарлета з посади глави МОН.
Як пояснили організатори на сторінці акції у Facebook, вони вважають, що Шкарлет не відповідає посаді, зокрема через такі причини: у його наукових роботах було виявлено плагіат, він перевищує свої повноваження і не бажає визнавати результати виборів президента НаУКМА, у його підпорядкуванні перебувають люди, які, імовірно, пов'язані з режимом колишнього президента Віктора Януковича та колишнім міністром освіти Дмитром Табачником, призначив ректором НАУ Максима Луцького, який, за інформацією організаторів, підпадає під люстрацію і не має права очолювати ВНЗ.
Студенти розгорнули великий банер "Шкарлет – луцький дерибан", а також принесли плакати, частину яких приурочено до тематики Дня святого Валентина. Є плакати з написами: "Чекаю, коли ти станеш колишнім", "Плагіатору не місце в уряді", "Із Днем Шкарлетина", "Тобі пасує твоя відставка", "Ти міг вкрасти серце, та вкрав дисертацію", "Шкарлет, відійди, ти затуляєш вищу освіту", "Кохання – це зняти його портрет", "Твоя відставка змушує серце битися частіше" та інші.
Також студенти встановили та розбили інсталяцію у вигляді крижаного серця. Це символізувало, що у Шкарлета зі студентами "токсичні стосунки", які час розірвати.
Контекст:
Кабмін України призначив Шкарлета заступником міністра – в.о. міністра освіти в червні 2020 року. Відразу після цього Шкарлета звинуватили в плагіаті кількох наукових праць. Сам чиновник заперечував наявність некоректних запозичень у своїх роботах. Він заявив, що "не зобов'язаний посилатися на всі статті в інтернеті" і посилається "лише на першоджерело".
Пізніше повідомляли, що аналітичний та інформаційний відділи фракції "Слуга народу" підготували для депутатів ефірні тези, де радили, як коментувати скандал із призначенням Шкарлета.
17 грудня 2020 року Верховна Рада України призначила Шкарлета міністром освіти попри рішення профільного комітету та протести представників освітньої та наукової спільноти. Таке призначення спричинило мітинги студентів та представників університетів. У партії "Голос" заявляли, що під час голосування були випадки кнопкодавства.
Нові заклики до відставки Шкарлета з'явилися на початку 2022 року після виборів президента Києво-Могилянської академії. На виборах переміг ексміністр освіти і голова Національного агентства із забезпечення якості освіти Сергій Квіт. Міністерство освіти не визнало виборів, оскільки вони відбулися з порушеннями. Адміністрація Києво-Могилянської академії 1 лютого на своєму сайті заявила, що вибори провели чесно та прозоро, а рішення виборчої комісії підтримали обоє кандидатів.
Студенти Києво-Могилянської академії 3 лютого оголосили про безстроковий страйк через невизнання з боку Міносвіти результатів виборів президента навчального закладу.
У ніч на 4 лютого Міністерство освіти скасувало повторний конкурс на посаду президента Могилянки. Рішення скасувати повторний конкурс було ухвалено за результатами наради під головуванням прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.