Хворим на COVID-19 потрібно вп'ятеро більше кисню, ніж під час весняної хвилі пандемії – МОЗ України

Під час четвертої хвилі коронавірусу в Україні вдвічі зросло споживання балонів із газоподібним киснем
Фото: Evgeny Maloletka / ЮНИСЕФ
В Україні зростає споживання кисню хворими на COVID-19. Про це 12 листопада повідомив Telegram-канал Міністерства охорони здоров'я України "Коронавірус_інфо".

"Поширення штаму "Дельта" спричинило збільшення споживання кисню пацієнтами з COVID-19. Наразі один хворий потребує у п'ять-шість разів більше кисню, ніж під час весняної хвилі", – зазначили у повідомленні.

Один із піків споживання зафіксували 7 листопада – 378,3 тонни на добу. У середньому профільне підприємство виробляє 400 тонн на добу.

"Під час цієї хвилі вдвічі зросло споживання балонів із газоподібним киснем. 19 жовтня було спожито 6841 балон, а 7 листопада – 11 594 балони. У середньому лікарні вистачає одного балона газоподібного кисню всього на 15–30 хвилин роботи", – уточнили медики.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року у Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

В Україні поступово погіршується епідемічна ситуація, говорив 4 серпня заступник міністра охорони здоров'я – головний санлікар України Ігор Кузін. Улітку у країні фіксували менше ніж 2 тис. випадків щодня, у вересні показник зріс у рази. Четверта хвиля COVID-19 в Україні розпочалася раніше, ніж прогнозували, заявляв 11 жовтня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Міністр повідомляв, що у вересні 95,7% випадків коронавірусу в Україні зареєстрували серед невакцинованих. За даними Ляшка станом на 10 листопада, 9192% пацієнтів лікарень не отримали щеплення. "Якби у нас був рівень вакцинації хоча б середньоєвропейським, у нас було б на третину менше смертей щодня", – підкреслив глава МОЗ.

Станом на 12 листопада в Україні підтвердили 3,1 млн випадків COVID-19, померло 75,6 тис. пацієнтів.