Інфекціоністка Голубовська назвала головний "прокол" вакцинації проти коронавірусу в Україні
"Підходи до проведення вакцинації і, зокрема, до лікування різні в країнах Європи, США і в Канаді. У нас найбільший прокол вакцинальної кампанії в тому, що ми не захистили свої групи ризику. Замість цього почали вакцинувати молодих людей. Навіть якщо вони працюють в Національній поліції — це неправильно, тому що вмирають люди похилого віку, і на них кампанія повинна бути націлена в першу чергу", – сказала вона.
За словами інфекціоністки, так відбувається у багатьох країнах.
"Але розумію, що складно все зробити ідеально в ситуації, що стрімко розвивається, особливо з огляду на, те що перед цим була розвалена служба і фахівці пішли. Але в цілому, оцінюючи цю ситуацію, ви бачите, що явні перегини бувають у ту чи іншу сторону, явна заангажованість, явне домінування інтересів чисто фінансових, і це вже у нас викликає велике занепокоєння", – зазначила Голубовська.
Оцінюючи ситуацію, вона зробила висновок, що "ще нічого не закінчилося" і може повторитися з іншим збудником.
Контекст:
В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio і AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Sinovac Biotech (CoronaVac) і Johnson & Johnson (Janssen). Також щеплення роблять вакциною від Moderna.
Вакцинація у країні стартувала 24 лютого. Станом на 24 липня зроблено понад 3 млн щеплень, обидві дози вакцини ввели 1,7 млн українців.
В Україну вже доправили понад 8 млн доз вакцини проти коронавірусу, повідомляв міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко 20 липня.
У країні з 21 липня стартував п'ятий етап вакцинації: зробити щеплення можуть усі охочі віком від 18 років.